Medya Planlamasının ve Optimizasyonunun En İyi Yardımcısı Maximize Dünyaya Tanıtıldı

Medya stratejisi planlayıcılarına aynı anda farklı kitlelere görünür olma amacıyla klasik hedef kitle anlayışından uzaklaşarak bireylere yönelik plan geliştirme imkanı sunan yeni medya planlama platformu Maximize dünyaya tanıtıldı. Tüm dünyada kullanılama açılan yapay zeka tabanlı yeni medya planlama platformu Maximize, yatırımları oldukça kısa sürede optimize etmeye ve çoklu hedef kitleler yaratmaya yönelik bir Wavemaker platformu.

İnsan ve Makine Gücü Bir Arada

Her sektörün değerlendirebileceği bir fırsat olan Maximize, birçok farklı özelliğin ön planda olduğu farklı segmentleri birbirine bağlarken aynı zamanda medya ortaklarını değerlendirebilme, müşterilerin düzeyine göre ayrıntılı inceleme yapma veya pazara yönelik en iyi kampanya stratejileri için süre kısaltma gibi pek çok alanda iyi bir asistan. Temelinde otomatik öğrenme ve yapay zekadan güç alan Maximize, tüm dünya genelinden alınan yerel kaynak verilerini analiz ederek kullanıcılarına yardımcı olmakta. Makine öğrenimiyle insanın zekasını bir araya getirerek hizmet veren platform, her iki yönün avantajlarını alarak geliştirilen modüler bir sistem olarak Wavemaker’ın küresel çaptaki Provokatif Planlama sisteminin bir bileşeni olarak dikkat çekiyor.

Wavemaker’ın Global CEO’su Toby Jenner Maximize için uzun süredir yaşanan sıkıntılar nedeniyle medya planlamalarının genelinde benzer sorunlar olmasından yola çıkarak güçlü veri kaynaklarıyla ve yapay zeka yeniliğiyle geliştirdikleri Maximize’ın, medya planlama konusunda inanılmaz bir hıza sahip olduğunun altını çizerken müşterilerine de kendi pazarlarında öne çıkmayı sağlayacak pek çok büyüme aracının sunulduğunu hatırlatıyor. Kullanıcılara %30’a kadar daha verimli kullanılan bir medya varlığı vaat eden Maximize, yine Jenner’ın ifadesiyle COMvergence’ın 2020 senesinin ilk 3 çeyreği için ‘’yeni iş barometresinde en başarılı medya ajansı’’ olarak ilan ettiği isim olmayı bu vaatlerine borçlu oluyor.

Heyecan Veren Medya Planlama Çözümleri

Projeye Lideri Wavemaker Global Ürün Başkanı Stephan Bruneau ise kitle hedeflerinin alt segmentlerindeki artan çeşitlilikle birlikte kampanya ve medya düzenlemelerinin ne kadar güç bir hal aldığını hatırlatırken çakışan segmentlerin veya aynı reklama aşırı maruziyetin markaları olumsuz etkilediğinin altını çiziyor. Bu gibi para ve zaman israflarını önlemek için son derece etkili bir yardımcı olan Maximize, Bruneau’nun değerlendirmesine göre pazarlama sektöründe nispeten nadir kullanılan teknikleri ve teknolojiyi değerlendirerek hedef kitlelerin bölünme sorununa yönelik tek ve en verimli çözümü sunuyor.