Kırdaki Stüdyodan Masaj Franchise’ına Dönüşen Elements Massage ve Başarı Öyküsü

Kendi iş yerine sahip olma hayaliyle yola çıkan Michele Merhib, bir kır kulübünde masaj hizmeti vermek için yer kiralayarak işe başladı. Merhib hızla büyüyen işlerini Colorado, Aurora’da bir perakende masaj stüdyosu açarak devam ettirdi. 2006 yılında ise şimdilerde WellBiz Brands olarak değişen Fitness Together Holdings ile iş birliği yaparak konseptini franchise’a dönüştürdü ve Elements Massage bayilikleri, terapötik masaj hizmetleri ile üyelere tasarruflu bir sağlıklı yaşam programı sunmasıyla kendi başarı öyküsünü yazmayı başardı.

Sürekli Artan Masaj Talebi ve Yinelenen Gelir

Elements Massage markası yaşam boyu başarı için kanıtlanmış bir sicile sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Son 10 yıldır tüm mağazalarında çift haneli satışların keyfini çıkarmış olan marka, şimdiden 250 adede ulaşan lokasyon sayısını arttırmaya devam ediyor. Haliyle gelecekteki franchise sahiplerinin Elements Massage sistemine katılmaları ve kazançlı bir endüstriye dönüşmeleri için tam zamanı olduğunu söylemek mümkün oluyor.

Amerikan Masaj Terapisi Derneği bulguları 2018’de 16 milyar dolarlık sağlık endüstrisinin 2022’ye kadar yılda ortalama %14 oranında büyümesinin öngörüldüğünü gösteriyor. Elements’in lazer odaklı yaklaşımı ise harcamaları derinleştiren bir segmentin talebi ve ekonomik erişimiyle en ideal şekilde dengeleniyor. Ayrıca masaj hizmetleri her yaştan ve demografik birimden bireye fayda sağlarken, ülkenin en önemli kitlesi olan tüketicilerin sağlık ve zindeliğe daha fazla odaklanması, masaj terapisinin faydalarına yönelik artan bir talebe dönüşüyor.

Her Talebe Uyan The Elements Way

Elements Way, masaj alanındaki diğer işletmelerin aksine masaj terapisinin ötesinde yüz bakımı gibi başka hizmetler sunmuyor ve odak noktasına yalnızca en etkili, kişiselleştirilmiş masajı koyuyor. Giderek daha fazla özelleştirilebilir ve yüksek kaliteli teklifler bekleyen Y kuşağı için tüketiciye sunulan bu özel deneyimler önemli bir itici güç olma özelliği taşıyor. Y kuşağı talebini karşılamak için en uygun şekilde konumlandırılmakla kalmayan marka, aynı zamanda markanın müşteri-terapist ittifakında misafirlerin arzu edilen yerde karşılanmasını destekliyor.

Elements Massage’ın sunduğu hizmetlerin teknolojiye dayanıklı olması ve otomatik sistemler tarafından değiştirilemez olması, Amazon gibi e-ticaret devleri endüstriler arasındaki manzarayı giderek daha fazla değiştirirken uzun ömürlü olmak isteyen işletme sahipleri için son derece değerli bir avantaj sunuyor. Franchise sahiplerinin karmaşık işe alma ve zamanlama ihtiyaçlarıyla uğraşmaması ya da daha fazla genel giderle daha büyük bir ayak izinde gezinmemesi için Elements Massage’ın fit, kare stüdyo alanında yalnızca masaj terapisine odaklanan stili ideal bir konsept sunuyor.