İş Bankası’nın Workup Girişimcilik Programı Yeni Mezunlar İçin Hazırlanıyor

Ana sponsorluğunu Türkiye İş Bankası’nın üstlendiği ve yönetiminden Kolektif House ekibinin sorumlu olduğu Workup Girişimcilik Programı, geçtiğimiz 7 dönem içinde 74 mezun verdi. Girişim, farklı segmentlere yönelik bir kuluçka programı olarak alanında öne çıkan isimlerden olmayı verdiği mezunlarla şimdiden başardı.

Sene Boyu Devam Eden Başvurular Her Dönem Onlarca Mezun

Girişimcilik programı Workup, hızlandırma veya erken aşama teknoloji girişimlerinin son derece önemli olduğu dönem içerisinde yalnızca bu kategorilerde değil, yatırımlar ya da iş birlikleriyle ekosistem merkezinde yer almayı çeşitlilik yaratmak için değerlendirmeye çalışan İş Bankası’nın değerli ve yenilikçi programlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Modern teknolojiye odaklanan, sürdürülebilir ve ölçeklendirilebilir modele dayanan program, bulunduğu kulvarda şimdiden güçlü bir enerji akışı yaratıyor.

Yönetimini Kolektif House’un üstlendiği kuluçka programlardan biri olan platform, teknoloji merkezli iş fikirlerini erken aşamalarda destekleyerek hem büyümeye hem ölçeklendirmeye yardımcı oluyor. Bugüne dek tamamladığı 7 dönem içerisinde 98 farklı girişimi kabul edilen ve 74 mezun vermiş olan program, 2017’den bu yana düzenlemeye devam ettiği programların 8.’sini ise bu Mart ayında başlatmış bulunmakta.

Değer yaratma amaçlı bir program tasarımına sahip olan Workup Girişimci Programı, teknoloji odaklı, sürdürülebilir ve ölçeklenebilir iş modeline sahip, odaklandığı alanda dair herhangi bir MVP/prototip geliştirmiş olan tüm startuplara kapılarını açıyor. Sene boyunca açık olan başvurular içinse sürekli güncellenen Workup.ist sayfası üzerinden chatbot aracılığıyla iletişime geçmek yeterli oluyor.

Girişimcilere Benzersiz Ayrıcalıklar

MVP/Prototip aşamasını geçerek ekip tarafından hayata geçirilmeye uygun görülen tüm iş modelleri, düzenlenen tanışma toplantılarıyla birlikte seçilim sürecine dahil olmuş oluyor. Karşılıklı inancın ve uygunluk onayının ardından ekiplerle ‘’pitching day’’ organizasyonları dahilinde farklı soruların yanıtlarını almak için bir araya gelen ekip, en yüksek puanları alan fikirleri destek için programa dahil ediyor.

Altı ay boyunca süren programın sonunda her biri alanında profesyonel olan uzmanlardan ve bankanın yöneticilerinden hem eğitimler hem ilham veren etkinlik planları alan girişimciler, ayrıca Kolektif House Levent’te 6 aylık ofis alanı, bulut kredileri, teknolojik destek paketleri, yatırımcılarla buluşma imkanı gibi avantajlı ayrıcalıklardan yararlanabiliyor. Ayrıca programın mezuniyeti kapsamında potansiyel yatırımcılarla, müşterilerle ve iş ortaklarıyla bir araya gelenlerin İş Bankası bünyesindeki grup şirketleriyle birlikte geliştireceği yeni işler için de önemli şanslar elde etmesi söz konusu oluyor.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.