Evcil Hayvan Maması Franchise’ı Pet Wants, 2021 Rekorlarını Kırmaya Devam Ediyor

Evcil hayvan bakımına artan talep trendinden faydalanan doğal evcil hayvan maması franchise’ı son sürat genişliyor. Cincinnati merkezli bir marka ve yüksek kalite evcil hayvan maması ile malzemeleri sunan bir franchise olan Pet Wants, ardı ardına 10. Kez satış rekoru kırdığını duyuruyor. Pandeminin kalbinde başlamış ve ilk çeyrekte güçlü bir gösteri yapmış olan marka çizelgesi, böylece 2021 yılında da son sürat devam ediyor.

Pet Wants Kendi Rekorunu Egale Ediyor

Evcil hayvan sahiplerine birinci sınıf, taze evcil hayvan maması, hayvansal yan ürünler ve besleyici dolgu maddeleri sağlayan bir marka olan Pet Wants, Stratejik Franchising Başkanı Chris Seman tarafından ifade edilen şekilde 2020 yılında yaşanan patlamanın kendilerine etki etmeyeceğinin merak edilmesiyle bu noktaya gelmiş bulunuyor. Gelecek için heyecanlı olduklarını söyleyen Seman, satış rakamlarından yola çıkarak Pet Wants’ın harika bir yatırım olmaya devam ettiğini de ekliyor.

Geçtiğimiz Ocak ve Şubat satışları bir önceki seneye göre yıllık bazda sırasıyla %35 ve %26 artmış olan Pet Wants, tarihindeki en yüksek ikinci satışını Aralık 2020’de yapmış olmasıyla hatırlanıyor. 2020 yılında ise 22 yeni franchise lokasyonu açmış ve toplam satışlarını %25 arttırmış olan marka, Amerikan Evcil Hayvan Ürünleri Derneği’ne göre, Amerikalıların evcil hayvan maması ve ödül ikramları için yılda 36 milyar dolardan fazla harcamasını son derece iyi değerlendirmiş görünüyor.

Pet Wants’ı Farklı Kılan Ne?

İlk olarak 2010 yılında piyasaya açılan Pet Wants, müşterilere mobil olarak eve teslim hizmetleri ve/veya perakende mağazaları aracılığıyla küçük partiler halinde, yavaş pişirilmiş, taze, yüksek kaliteli evcil hayvan maması sağlamak için tasarlanmış bulunuyor. Şirket, evcil hayvan sahiplerinin köpeklerini ve kedilerini mümkün olan en sağlıklı yiyecekleri besleme arzusundan yararlanıyor. Seman, “Amerikalılar ailelerine rekor oranlarda evcil hayvan ekliyor ve bu evcil hayvanların sağlıklı, uzun ömürlü olmasını istiyorlar” diyor ve ekliyor: “Pet Wants, uygun fiyata sağlıklı, taze ve doğal yiyecekler sunma konusunda uzmanlaşmış bir isim ve bu her yerde bulabileceğiniz bir şey değil.”

Çoğu evcil hayvan maması toplu olarak üretiliyor ve bir evcil hayvanın kasesine girmeden önce bir yıldan uzun süre depoda bekleyebiliyor. Pet Wants ise ürünlerin raf ömrü ne kadar kısa olursa beslenmenin o kadar iyi olduğuna inandığından, ürünlerin hazırlanmasından sonraki ilk üç ay içinde müşterilere envanter göndererek teslimat sağlıyor. Şeffaflık ruhunu ve toplu üretilen evcil hayvan mamalarına sağlık alternatifleri sağlama taahhüdünü sürdüren Pet Wants, koruyucu veya sağlıksız kimyasallar değil, etiket belirtilen taze bileşenleri kullanıyor.