Alaçatı’da farklı bir deneyim Rikas

default

Rikas Otel Alaçatı’nın sahibi Serkan Kaynak, İzmir’e yolculuğunu anlattı. Kızının adını taşıyan butik bir otelle turizm sektörüne başlayan Kaynak, “Kendi markamızı oluşturma kararı aldık. Rikas Otel Alaçatı’da müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik farklı oda alternatifleri var. Kendimiz tüketmediğimiz hiçbir ürünü kullanmıyoruz” dedi.

  1. Bize kendinizden biraz bahseder misiniz?

Aslen İzmirliyim ancak doğup büyüdüğüm yer Ankara’dır. Babamın asker olmasından dolayı Türkiye’nin birçok yerinden bulunduk. Üniversite hayatımı Ankara’da tamamladıktan sonra yurt içi ve yurt dışında birçok projede görev aldım aldım. En son İzmir’e yerleşme kararı alarak İzmir’de göreve başladım. Burada eşim ile tanıştık ve 2016 yılında evlendik. Duru isminde bir kızımız var.

Selen Almaç Deniz (Towerlife Franchise Danışmanlığı Kurucusu)

 

  1. Rikas Otel Alaçatı’dan önce bir otel hikayeniz daha var. Otelcilik serüveninizi biraz anlatır mısınız?

Evet, otelcilik serüvenimiz kızımızın adını verdiğimiz, onun şansına tamamen amatör olarak başladığımız, yapabilir miyiz acaba diye yola çıktığımız Duru Butik Otel ile başladı. Dostlarımız ile görüşebildiğimiz, yeni arkadaşlıklar kurduğumuz oldukça eğlendiğimiz bir yerdi. Ardından hayalimizi gerçekleştirmenin verdiği his ve özgüvenle kendi markamızı oluşturma kararı aldık.

 

 

  1. Odalarınızda farklı konseptler kurgulamışsınız. Bunlardan biraz bahseder misiniz?

İlk otel tecrübemizden yola çıkarak, Rikas Otel Alaçatı’da müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik için farklı oda alternatifleri olmasına önem verdik. Ana binadaki 2 odamız metrekare olarak daha büyük, diğer ikisi ise standart odalardır. Havuz başına ve bahçe kısmına konumlandırdığımız 7 odamız, 3 tanesi yer yataklı ve 1 tanesi de özel şömineli olmak üzere farklı konseptte oda dizaynlarından oluşan toplamda 13 adet odamız bulunmakta.

 

  1. Kahvaltı menünüz oldukça zengin ve iştah açıcı görünüyor. Menünüzden, ürünlerinizden biraz bahseder misiniz?

Kahvaltı bizim için günün en önemli öğünü aslında. Kendimiz neleri yemek, görsel olarak bize nasıl hitap etmesini istiyorsak misafirlerimize de o şekilde sunmak istiyoruz. Kullandığımız tüm ürünleri, Alaçatı ve çevresinde halen organik tarım yapan çiftçilerden temin ediyoruz. Bu ürünleri öncesinde mutlaka biz deniyoruz, evimizde kullanıyoruz sonra misafirlerimize sunuyoruz.

 

  1. Otelde konaklamayan kişiler de kahvaltı için Rikas’a gelebilirler mi?

Maalesef kahvaltımız yalnızca konaklayan misafirlerimiz içindir. Zaten önceliğimiz konaklayan misafirlerimiz olduğu için onların rahatsızlık duymasını istemeyiz. Öncelikle konaklayan misafirlerimizin konforu, tatilden mutlu ayrılmaları, aramızdaki dostluk, ilişki çok önemli bizim için.

 

  1. Motor tutkunuzdan bahsetmek istiyorum biraz da… Bir otel sahibi için anlamlı olsa gerek… Biraz bahseder misiniz?

Motor kullanmak aslında benim çocukluk hayalimdi. Ancak dış projelerde görev almamdan dolayı bu tutkumu İzmir’e yerleştirdiğim zaman gerçekleştirebildim. Motosiklet kullanımı ile ilgili birçok eğitim aldım. Bu eğitimler de güvenlik önlemlerinin ve malzeme kullanımının ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Eğitimler ilerledikçe sürüşün daha keyifli olduğunu fark ettim. Eşimin de bu konuda bana destek vermesi sonucu hayalimiz olan motorumuzu aldık, yurt içi – yurt dışı birçok tur ve organizasyonlara katıldık. Buralarda çok güzel tecrübelerimiz ve dostlarımız oldu.

 

  1. Alaçatı son yıllarda Türkiye’nin iki trend tatil noktasından biri. Siz uzun zamandır bu işin içinde olan biri olarak Alaçatı’daki dönüşümü nasıl yorumlarsınız?

Alaçatı’nın kendine has hem lüks hem de otantik tarzda bir dokusu var. Modern hayatla daha salaş, doğal, country tarzı hayatın bir araya gelişini yansıtıyor. Şehirden kaçmak istediğinizde bu iki farklı yaşantının birleşmesi ile Alaçatı’daki butik otel konseptini bir yaşam tarzı ve marka haline getiriyor.

Alaçatı’yı ziyaret etmek isteyen herkesi eşsiz bir konaklama deneyimi için otelimize bekliyoruz…