Zeruj Port AVM: Dünyanın İlk Kadınlara Özel AVM’si Türkiye’de

Dünya’nın ilk kadınlara özel alışveriş merkezi İstanbul Zeytinburnu’nda açıldı. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Zeruj Port Alışveriş Merkezi’nin içerisinde en beğenilen kadın giyim, züccaciye ve çocuk giyim mağazaları ile birlikte kafeler de yer alıyor.

Muhafazakâr kadın modasının yansıtılacağı söylenen alışveriş merkezinde gün içerisinde 5 vakit ezan okunuyor ve aynı zamanda bay ve bayan mescitleri bulunuyor.  İçerisinde 126 mağaza barındıran Zeruj Port AVM’de yalnızca kadın ve çocuk ürünlerinin yer aldığı, erkek giyimi ve ihtiyacına yönelik hiçbir şey bulunmadığı belirtilirken, bu özelliği sebebiyle “Türkiye’de ve dünyada bir ilk” olduğu ifade ediliyor. Kadınların daha rahat bir şekilde alışveriş yapması için bu projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Zeruj Port Alışveriş Merkezi’nin kurucusu Zehra ÖZKAYMAZ, özellikle muhafazakâr kesimin bu türden bir AVM’ye ihtiyacı olduğunu dile getiriyor. Aynı zamanda Instagram fenomeni olan Zehra ÖZKAYMAZ, bu alışveriş merkezinin başka bir yerde olmadığını belirterek, Malezya’da sadece kadınlara hitap eden ürünlerin yer aldığı bir çarşının var olduğunu fakat Zeruj Port’un yalnızca kadınları odak noktasına alan teması ve kadınlara özel alışveriş merkezi kimliğiyle diğer AVM’lerden ayrıldığını söylüyor.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.