Y Combinator’ın 2021 Yaz Dönemi Mezunlarına Yakından Bakış

Milyon dolarlık pek çok şirketin ilk basamak yatırımcısı olarak tanıdığımız Y Combinator geçtiğimiz günlerde bu senenin yaz mezunlarını verdi. Airbnb’den Dropbox’a  pek çok popüler girişimin arkasında olan ekibin, 374 farklı girişimi mezun ettiği bu döneminde hangi çözümleri ilgi çekici ve desteğe değer bulduğunu incelemenizde ise fayda bulunuyor.

İşte O Girişimlerin Öne Çıkanları

Careerist: İş arayanları iş başvurusu otomasyonu ve teknoloji kullanımı konusunda eğiten Careerist, Robotik Süreç Otomasyonu girişimi olarak da konumlandırılmakta.

Revolve Surgical: Ameliyathaneler için tasarlanan dünyadaki tek cerrahi robotun inşasını üstlenen firma, her sene ABD’de hastane dışı 1 milyondan fazla operasyona katkıda bulunuyor.

Liv Labs: İdrar kaçırmaya yönelik fitness odaklı çözümler sunan bu ABD’li sağlık teknolojisi girişimi, bu konuda şikayeti olan 27 milyon ABD’li kadına çok önemli katkılar sağlıyor.

Mecho Autotech: Nijeryalı girişim otomobil bakım ve onarımların talebe dayalı şekilde gerçekleştirildiği bir pazar yeri.

Odiggo: 24 saat içinde yağ veya lastik değişimi gibi işlemleri talep edebileceğiniz platform, araç sahiplerini mekanikerlerle bir araya getiriyor.

Beau: Müşteriyle etkileşimi arttırmayı hedefleyen işletmelerin kod gerekmeksizin bu süreci otomatikleştirmelerini sağlayan Beau, mesaj veya ödeme toplama gibi işlemleri kendi yazılımı ile oldukça hızlandırıyor.

Toku: B2C şirketlerinin temel görevlere odaklanabilmesi için gelir toplama oranlarını yükseltmesine yardımcı olan Toku, başarısız ödeme bildirimleri, ödeme hatırlatıcı gibi araçları kullanıyor.

Safer Management: Devlet okulları ve kolejlere yazılım satan Safer Management, katılım oranına bağlı federal fon alıyor.

Amenli: Şeffaf ve uygun fiyatlı sigortacılık hizmetleri sunan girişim, 10 dakikalık işlem sonunda 500’den fazla poliçeye ev sahipliği yapmayı başarmış bulunuyor.

Pide Directo: Tüketiciler için doğrudan satış kanalları oluşturan girişim, ürünlerin yarım saatten kısa zamanda teslimatını garantiliyor.

Gallery: Buluttan bağımsız ortam çoğaltma, yönetim ve paylaşımı sunan Gallery, mühendislik ekiplerine yardımcı oluyor.

Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.