Viyana’nın gerçek kahve temsilcisi İstanbul’da: Helmut Sachers Roastery açıldı

Viyana kahve kültürünün önde gelen temsilcisi Helmut Sachers, kahve, çay ve “smart-dining” lezzetlerini İstanbul’da “Helmut Sachers Roastery”de bir araya getirmeye hazırlanıyor. İstanbul, Kanyon’da Kat: 1’de müşterileriyle buluşmaya hazırlanan “Helmut Sachers Roastery” 900 metrekarelik özel alanında, “deneyim” ve “şeffaflık” ilkeleri baz alınarak kendine özel mimarisi ile kurgulandı. Roastery, başta kahve olmak üzere hayatın her anını ve ona ait lezzet alanlarını sahipleniyor. Kahve, çay ve İtalyan Şef Matteo Bertuletti öncülüğündeki smart-dining bistro alanı ile birbirini tamamlayan tüm lezzetleri bir araya getirecek Roastery, ayrıca özel pastanesi, Butterfly butik çikolata standı ve beraberinde workshop alanı ile ziyaretçilerine 360 derece bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

“Helmut Sachers, ilham kaynağına geri dönüyor”

İstanbul’dan yolculuğuna başlayan çekirdek kahve, Viyana’da kavruldu, dünyaya yayıldı. Türkiye dahil Helmut Sachers’in kavurduğu kahvelerin girdiği 39 ülke arasında, ilk kez bir roastery konsepti İstanbul’da hayat buluyor. İstanbul’un her zaman özel bir yeri olduğuna inanan bu sebeple de Stambulia ismini verdiği özel serisi olan Helmut Sachers, bunu açtığı özel tesisle taçlandırmak ve İstanbul’a bu değeri kendi kazandığı deneyimlerini de ekleyerek geri sunmak istiyor.

Dünyada çapında ilk kez İstanbul’da

Dünyada Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere, Avrupa kıtasının çok geniş bir kısmı ile Japonya, Kuveyt, Katar ve İran gibi toplamda 39 ülkeye yayılmış olan Helmut Sachers’in bu oluşumu dünyada bir ilk.

Türkiye ve Ortadoğu’nun kahveleri İstanbul’da üretilecek

Türkiye’de yaklaşık 2 buçuk yıldır HORECA (Hotel, Restoran, Cafe) kanalından ulaşan Helmut Sachers Türkiye CEO’su Mehmet Çolak konuyla ilgili “Türkiye’yi ve özellikle İstanbul’u seçmemizin iki nedeni var. Biri markanın İstanbul’la olan duygusal bağlarından ötürü. 1929’da ilk çekirdekleri kavrulan kahveler Viyana’ya İstanbul’dan gelen kahveler. Bu kahvelerle başlayan yolculuk bizim için çok önemli. Viyana kahvesi diyince eşsiz bir lezzet ve kahve seremonisi yolculuğu dünyada akla geliyorsa, bunun bir sebebi var. Tarih yolculuğunda “yeşil kahve çekirdekleri”nin Viyana’ya nasıl ulaştığını biliyoruz, bunun için bundan tam 90 yıl önce, 23 Aralık’ta kurulan Helmut Sachers, İstanbul ve Türkiye’ye bir teşekkür etmek için İstanbul’un tam kalbi diyebileceğimiz lokasyonunda 360 derece bir roastery deneyimi sunmak üzere yola çıktık ve ilham kaynağımıza geri döndük” açıklamalarını yaptı.

İstanbul, Kanyon’daki özel roastery sadece lezzet severlerin buluşma noktası değil, Türkiye ve Ortadoğu HORECA kanalına ulaşacak olan kahvelerin kavrulup, paketlendiği tesis olacak.

“Helmut Sachers’in ilkleri bu Roastery’de: 72 çeşit çay, keyifli sohbetlere eşlik edecek”

Helmut Sachers, 2018 yılında ürün portföyüne eklediği 72’yi aşkın çay çeşidini ilk kez burada kullanıcılarla buluşturacak.

“Helmut Sachers Roastery” bünyesindeki restoran önümüzdeki günlerde hizmet vermeye başlayacak.

Helmut Sachers Roastery Hakkında:

1929 yılında Viyana’da kurulan ve Viyana kahve kültürünün önde gelen temsilcisi olan Helmut Sachers tarafından Türkiye, İstanbul’da 2020 yılı itibariyle hizmet verecek deneyim alanıdır. Başta Kahve olmak üzere, çay ve “smart-dining” restoran segmentleri ile birbirini tamamlayan tüm lezzetleri bir araya getiren Roastery, ayrıca özel pastanesi, butik çikolata standı ve beraberinde workshop alanı ile ziyaretçilerine 360 derece bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.İstanbul, Kanyon’da Kat: 1’de ziyaretçileriyle buluşmak için hazırlanan “Helmut Sachers Roastery” 900 metrekarelik özel alanında, “deneyim” ve “şeffaflık” ilkeleri baz alınarak kendine özel mimarisi ile kurgulandı.

1929 yılında Viyana’da başladığı kahve üretimine, 1968 yılında İstanbul’dan gelen çekirdeklere ithafen “Stambulia” kahvesini ekleyen Helmut Sachers şu an 3 kıta, 38 ülkede sevilerek tüketilen kahve başta olmak üzere sıcak içecek ürün gamındaki çeşitli lezzetlerini ilk kez İstanbul’da 900 metrekarelik dev “roastery” alanında bir araya getiriyor.

Gelişmeler için takip edin: https://www.instagram.com/helmutsachersturkey/

Helmut Sachers Hakkında:

Viyana kahve kültürünün önde gelen temsilcisi olan Helmut Sachers 1929 yılında, Karl Sachers tarafından Viyana’da kurulmuştur. Küçük bir aile işletmesi olarak kahve piyasasına adım atan Helmut Sachers, özenle seçip kavurduğu çekirdekleriyle kısa sürede ülke genelinde sevilen ve popüler bir kahve markası haline gelmiştir. Kendine has kavurma yöntemi ve özenle seçilmiş kaliteli çekirdekleri sayesinde lezzetiyle fark yaratan Helmut Sachers, Avusturya’da birçok markayı bünyesine katarken, ülke sınırları içerisinde zirveye ulaşmıştır.

Bugün 3 kıtada 39 ülkede beğeniyle tüketilmektedir. Geleneksel yöntemlerden kopmadan, Viyana, Baden’de bulunan fabrikasında üretime devam eden Helmut Sachers, tüm kalite, organik ürün yetiştiriciliği sertifikaları ve ülkemizde tek başına sahip olduğu Orijinal Avusturya Ürün damgasıyla da kalitesini ve farkını ortaya koymaktadır.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.