Towerlife Akademi Açıldı!

Kariyerinize değer katan eğitimler Towerlife Akademi’de!

Towerlife Perakende Lokasyon ve Marka Danışmanlığı sektör tecrübesini akademiye taşıyor. Sektörel eğitimler ve çeşitli workshoplar sunan Towerlife Akademi, Mart ayı itibariyle eğitimlere başladı.

Özellikle franchise ve gıda markalarına sunduğu danışmanlıklardaki başarıları ile sık sık gündeme gelen Towerlife Perakende Lokasyon ve Marka Danışmanlığı bugüne kadar çalıştığı markaları hep daha iyiye taşıdı. 2011 yılında kurulan Towerlife, bu yıllarda farklı sektörlerde edindiği tecrübeyi yeni ofisinde yepyeni bir konseptle buluşturdu. Towerlife Akademi bünyesinde yemek workshoplarından baristalık eğitimlerine, kişisel gelişim eğitimlerinden söyleşilere pek çok türden etkinlik düzenleniyor. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında EGİKAD yönetimi ağırlayan Akademi, “Topraktan Fincana Kahvenin Yolculuğu” workshop çalışmasıyla açılışı yapmış oldu. Bu tarihten itibaren 7 farklı eğitimle hız kesmeden çalışmalarına devam eden Towerlife Akademi’ye gösterilen ilgi de oldukça yüksek. Son paylaşılanlardan “İletişim Becerileri ve Zor Durumlarla Başa Çıkma/Satış Açma-Kapatma” workshop çalışmasının kontenjanı 4 saat içerisinde doldu. Sektörel workshoplara ya da pek çok tarzdaki eğitimlere katılmak isteyenler Instagram üzerinden @towerlifeakademi hesabını takip edebilirler.

Önemli Partnerlikler

Özellikle sektörel workshoplarda eğitimcinin işin uzmanı olması çok önemli. Etkinliklerinin kalitesine son derece önem veren Towerlife’ın Akademi bünyesinde alanlarının en iyileri iki partneri var: Akademi’nin kahve eğitimleri Barista Ol’a; mutfağı Rational’e emanet.

“Kahveye hükmet” sloganıyla sektörün barista açığını kapatmak için eğitimler veren Barista Ol’un İzmir eğitimleri artık Towerlife Akademi bünyesinde gerçekleşecek. Sektörün en nitelikli eğitim merkezlerinden olan Barista Ol’da tüm eğitimler kendi baristaları tarafından veriliyor. Katılımcılarla birebir ilgilenerek yapılan çalışmalara isterseniz hobi amaçlı isterseniz de profesyonel baristalık amaçlı katılabilirsiniz. Eğitimlerde sizlere kahve makinelerini, makinelerin çeşitlerini, bakımını ve işleyişini, kahve çekirdeklerini çeşitlerini, bu çekirdeklerin tarladan bardağınıza gelene kadar olan sürecini öğretiyor teorik ve pratik olarak denemenizi sağlanıyor. Barista Ol’da tek günlük eğitimler olduğu gibi profesyonel barista kursları da mevcut. Bu kurs, kahveyi bir içecek olarak değil bir meslek konusu olarak görenler ve bu konuda bir uzmanlığı olmasını isteyenler için en nadir bulunan kurslardan biridir.

Towerlife Akademi’nin ‘mutfak’ ayağı, 40 yıllı aşkın tecrübesiyle dünyadaki ilk SelfCookingCenter®️ ünitesi, ilk buharlı kombi fırın gibi sektörün vazgeçilmez ürünlerinin mucidi Rational’e emanet! Avrupa’nın en önemli profesyonel mutfak ekipmanı markalarından olan Rational, usta şeflerin vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Ürünlerini Almaya ve Fransa’daki fabrikalarından üreten, yüzde 100 Avrupalı Rational için aşçıların şirketi demek doğru olur. Rational, şirket çalışanlarının yanı sıra tüm dünyadan da 1000 aşçıyı istihdam etmekte. Towerlife ile yapılan anlaşma ile de artık Academy Rational’in İzmir ayağı da Towerlife Akademi’de yapılacak. Towerlife Akademi’nin mutfak ayağı emin ellerde!

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.