TEPE HOME TEKNOLOJİK YATIRIMLARLA BÜYÜYOR

Konfor ve tasarımı kalite ile birleştiren ürünleri ile mobilya sektörüne farklı bir bakış açısı kazandıran Tepe Home yeni dönem yatırımlarını teknoloji odaklı sürdürüyor.

Tüketici beklentilerinde özellikle pandemi süreci sonrası kayda değer bir değişimin dikkati çektiğini ifade eden Tepe Home Genel Müdürü Levent Çapan “Tepe Home’da alışveriş deneyimini farklı ve özel kılmak için girişimlerimizi, teknolojik yatırımlarımızı ve eğitim süreçlerimizi de hızlandırdığımız bir yıldayız. Dijital dönüşüme yönelik yatırımlarımızı hızlı aksiyon alarak hayata geçireceğiz. Perakende mağazacılık hedeflerimiz kapsamında yeni satış noktaları açmaya devam edeceğiz. Büyüme stratejilerimizde ise herhangi bir değişiklik yok. Güncel ekonomik konulara göre stratejilerimizi güncelleyerek yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Pandemi sürecinde müşterilere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla online hizmet anlayışını değiştirdiklerini, sosyal medya platformlarında interaktif iletişimi arttırdıkları gibi satış danışmanları ile canlı mağaza turu imkânı da sunduklarını belirten Çapan, 3D ürün dosyalarına Tepe Home’un internet sitesinde yer vererek tüketiciye seçtikleri mobilyaların evlerinde konumlandırabildikleri bir platform sunduklarını ve geliştirmeye devam ettiklerini söyledi. Tepe Home online satışlarının katlanarak arttığı pandemi döneminde, online ürün yelpazesini de genişlettiklerini ifade eden Çapan, internet mağazaya artan talep sonucunda müşterilerin sorularını ve isteklerini anlık olarak çözüme ulaştırabilmek için sitelerine canlı çevrimiçi destek seçeneğinin de eklendiğini dile getirdi. Bunlara ek olarak Tepe Home mağazalarında ücretsiz olarak sunulan mimari danışmalık hizmeti ile müşterilerin ihtiyaçlarına ve zevklerine göre belirlenen Tepe Home ürünlerinin bilgisayar ortamında mekanlara özel projelendirilebildiğini de belirtti. Sürdürülebilir yenilikçi bir yaklaşım ile büyüme stratejilerinde hızla ilerleyeceklerini söyleyen Levent Çapan “Satışta teknolojinin önemi her geçen gün artarken dijital alt yapılarımızı, satış, pazarlama tekniklerimizi bu detaya göre şekillendiriyoruz. Son zamanda yaptığımız alışverişi daha kolay ve eğlenceli bir deneyime dönüştüren teknoloji odaklı yeniliklerimizle müşterilerimizden de oldukça olumlu geri bildirimler aldık” dedi.

Tepe Home Hakkında


1969 yılında Bilkent Holding çatısı altında kurulan Tepe Mobilya ile sektöre giriş yapan, ardından 1997 yılında mobilya ve ev dekorasyonu ürünlerinin aynı çatı altında tüketiciye sunulduğu ilk perakende mağazalar zinciri olarak hizmet vermeye başlayan Tepe Home, Ankara Bilkent’te 60.000m2 alan üzerine kurulu tam entegre üretim tesislerinde faaliyetlerini sürdürmektedir. 50 yıllık sektör deneyimini dünya trendleri ile harmanlayan, sektörü yönlendiren, büyüten bir sanayi ve perakende şirketi olan Tepe Home, Türkiye genelinde toplam 18 noktada; 45.000 m2‘nin üzerinde satış alanında; 5.000’in üzerindeki ürün çeşitliliği ile hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana kalitesi ve güvenilir imajı ile kendini farklı konumlandıran ve müşterilerine ayrıcalıklı mağazacılık deneyimi yaşatan Tepe Home, perakende mağazacılığın yanı sıra profesyonellere ve mimarlara yönelik çözümler de sunmaktadır. Konut ve ofis mobilyalarının yanı sıra hava alanı, sağlık merkezleri, hastaneler, üniversiteler, konferans salonları, kütüphaneler, yurt binaları, oteller, restoranlar, eğitim ve iş merkezleri gibi büyük projelerin tüm dekorasyon ve tefriş çalışmalarını da başarıyla gerçekleştiren Tepe Home; aynı zamanda yurt içi ve yurt dışı bayilikler de vermektedir.

 

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.