Tarihe Açılan Sihirli Kapı İtalya

Büyük Roma İmparatorluğu’nun dünyaya hükmettiği, her köşesinde tarihten bir iz taşıyan İtalya, bugün turistler tarafından en çok ziyaret edilen ülkelerden biri olarak öne çıkıyor. 51 Unesco Dünya Mirası alanı ile bu konuda dünya liderliğini elinde bulunduran İtalya, özellikle tarih aşıklarına unutulmaz bir deneyim vadediyor.

İnsanlık tarihi boyunca pek çok önemli gelişmeye şahit olan ve tarihin her döneminde göz kamaştıran mimarisiyle öne çıkan İtalya, bugün bile eşine zor rastlanır pek çok güzelliği topraklarında barındırıyor. Sokaklarında yürürken adeta bir sanat eserinin içinde yaşıyormuş gibi hissettiren bu güzel ülke, her yıl milyonlarca turiste de ev sahipliği yapıyor. Gelin, İtalya’nın en çok tercih edilen rotalarında kısa bir yolculuğa çıkalım…

Roma

Şüphesiz ki İtalya seyahatinin en büyük kısmını oluşturacak şehirlerden biri Roma. Roma İmparatorluğu’na başkentlik yapmış olan bu tarihi şehir, her köşesinde başka bir miras barındırıyor. Katoliklerin kutsal ülkesi Vatikan’ı da sınırlarında bulunduran Roma, Sistine Şapeli, Trevi Çeşmesi, Navona Meydanı, Roma Antik Forumu, Aziz Petrus Kilisesi ve İspanyol Merdivenleri gibi görülmesi gereken pek çok yapıya ev sahipliği yapıyor.

Floransa

Aşıklar kenti Venedik, adı anıldığında anda herkesin gözünde meşhur gondollarıyla canlanıyor. Geçmiş yıllarda dünya çapında deniz ticaretinin en etkin şehirlerden biri olan Venedik, tüm dünya kültürlerinden beslenerek gelişmiş. Ünlü Büyük Kanal’da bir gondol gezintisi yapmadan, San Marko Baziliskası ve Meydanı’nı görmeden, Palazzo Ducale’ye uğramadan İtalya’ya tam anlamıyla yaşamak da elbette mümkün değil. Venedik, İtalya’da mutlaka görülmesi gereken şehirlerden biri olarak bu konuda çok büyük bir öneme sahip.

Rönesans’ın kalbi Floransa. Floransa şehrinden dünyaya yayılan bu devrim, kendini kentin neredeyse tüm yapılarında da gösteriyor. Rönesans döneminin pekçok soylu ailesine de ev sahipliği yapan bu şehir, yine aynı döneme damgasını vurmuş Leonardo Da Vinci, Michalangelo ve dönemin ünlü diğer sanatçılarının da durağı olmuş, onların eserlerine ev sahipliği yapmıştır. Ponte Vecchio köprüsü, Duomo Katedrali, San Lorenzo Kilisesi, Palazzo Pitti Sarayı gibi tarihi yapılar, bu şehirde kesinlikle görülmesi gereken noktalardan sadece birkaçı…

Venedik

Hepimizin aklına aynı adı paylaştığı meşhur eğri çan kulesi ile kazınan şehir, Pisa. Görkemli Pisa Katedrali’nin eğri çan kulesi mimari bir şaheser olsa da, bu şehirdeki görülecek tek yer tabii ki Pisa Kulesi değil. Venedik gibi 12. yüzyıl’da deniz ticareti ile zenginleşen Pisa, yaşadığı kültürel ve bilimsel devrimle bugün bile hayranlıkla gezilen bir kent haline gelmiş durumda. Yalnızca özel mekanlarıyla değil, şehirdeki her detayla görülmeye değer bir kent olan Pisa, İtalya seyahatlerinin vazgeçilmezi.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.