“Sürdürülebilir olmayı hedefliyoruz”

1453 Osmanlı olarak etkinlik ve fuar haberlerinizle basında sık sık yer alıyorsunuz, üstelik birçok farklı alandan… Etkinlik seçimini neye göre yapıyorsunuz?

1453 Osmanlı olarak şubelerimizde farklı yaş gruplarından insanları kucaklayabilmeyi çok seviyoruz. Katıldığımız etkinlikler de bu yüzden farklı farklı alanlardan. Ekip olarak hem gençlerle hem yaşlılarla hatta öyle ki çocuklarla bile iç içe olmaktan büyük keyif alıyoruz. Herkese hitap ettiğimiz için de gelen etkinlik davetlerine takvimimize ve konseptimize uyduğu sürece katılmak bize zevk veriyor. Yapmış olduğumuz sosyal sorumluluk projelerimiz ile de sürdürülebilir olmayı hedefliyoruz. Çoğu kişinin bildiği ama bilmeyenlere de ulaşabilmek için daha çok duyurmaya çalıştığımız Işık menümüz ile görme engelli misafirlerimizi ağırlamaya devam ediyoruz. Bu noktada en çok belirtmek istediğimiz şey; menüyü şubelerimize göndermekle kalmadık, tüm şube personellerimize görme engelli misafirlerimizin karşılanmasına dair eğitim de veriyorum. Bu çok önemli ve hassas bir nokta. Toparlayacak olursak etkinliklere katılmaktan keyif duyuyoruz ve önümüzdeki süreçte de elimizden geldiğince çok projede yer almayı hedefliyoruz.

Yeni etkinlik planlarınız var mı?

1453 Osmanlı olarak şu ana kadar 100’ü aşkın etkinliğe katılmış durumdayız. Katıldığımız etkinliklerde halkla iç içe olma ve kendimizi yakından tanıtma fırsatı bulduğumuz için çok mutluyuz. Bu mutluluk ve hevesle her geçen gün yeni etkinlikler organize etmeye ve yeni etkinlik davetleri almaya devam ediyoruz. Ekibimiz tüm etkinlik fikirlerini ve davetlerini titizlikle inceliyor. Takvimimize ve konseptimize uyduğu sürece de olabildiğince çok etkinliğe katılıyoruz. Yaz aylarının başlamasıyla şu dönemde etkinlik planlamalarımıza yöneldik. Yeni sezon planlamalarımız için çalışmaları tamamlamak üzereyiz. Etkinlik duyuruları başlayınca bizim de katılacağımız etkinliklere ilişkin duyurularımız başlayacak.

1453 Osmanlı hem Türkiye’nin dört bir yanında hem de yurtdışında şubesi olan bir marka. Bu kadar şubeye nasıl yetişiyorsunuz? Bize biraz operasyon ekibinizden bahseder misiniz?

Bu denli büyük ölçekli bir franchise markası olduğunuz zaman operasyon ekibi adeta markanın kalbi konumunda oluyor. Biz bu konuda şanlıyız ki her zaman işinin ehli, markaya gereken önemi veren ve hem markanın hem de şubenin çıkarlarını aynı anda gözetebilen kişilerle çalışma fırsatımız oldu.Operasyon ekibimiz gece gündüz demeden Türkiye’nin dört bir yanındaki şubelerimizi dolaşan, bir ihtiyaç haline şubenin sorunsuz bir şekilde faaliyetlerini sürdürebilmesi için ihtiyaca anında müdahale eden ekibimiz. Türkiye’deki şubelerimizin yansıra Kuveyt şubemizin açılması ve hazırlıkları devam eden diğer yurtdışı şubelerimizin de hazırlıklarında sona yaklaşılması sebebiyle operasyona ekibimizi uluslararası boyuta taşımamız gerekti. Bu konuda çalışmalarımız hala sürüyor ancak şu an ulaştığımız noktadan da memnununuz.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.