Sadece Su Değil, Sağlık Sunuyorum

Bir kadın olarak su arıtma sektöründe oldukça başarılı bir duruş sergiliyorsunuz. Başarınızın ardındaki su arıtma sektörünü seçme nedeninizi ile başlayan geçmişinizi paylaşır mısınız?

Su arıtma sektörü aklımda olmayan bir alandı, mesleğim olan cilt bakım uzmanlığı alanında ilerleyip salonumu açmak en büyük hayalimdi bu alanda çalışmalar yaparken bir tesadüf sonucu 2002 yılında halen devam etmekte olduğum Dizaynaqua sayın firma sahibimiz Murat Yazar’la tanıştım, suyun hayatımızdaki önemi hakkında kısa bir sohbet sonrası, bu işin aslında sadece bir sektör olmadığını, insanlara sağlık sunabilmenin beni ne kadar mutlu edebileceğini düşünerek bu işe başladım. Kolay olmadı tabi, fakat işimi çok sevdiğim için asla yılmadım, başardığıma inanıyorum. Evet, bu işi yapmalıyım insanlara sağlık sunmalıyım diyerek başladım, tabiî ki ilk zamanlar zor oldu asla yılmadım ve başardım.

Su insan yaşamı için gerekli olmasının yanında lezzet arayışımızın da oldukça etkili bir madde. Suyun özellikle kahve söz konusu olduğunda lezzet noktasında ne kadar etkili olduğunu anlatabilir misiniz?

Çay ve kahve gibi sıcak içecekler keyif için tüketilen ve damak tadına hitap eden içeceklerdir. İçeceklerin lezzetlerinde çay ve kahve kalitesi kadar suyun kalitesi de önemlidir, suya bulanıklık verecek herhangi bir tortu ve çözülmüş katı madde olmamalıdır, suyun taze ve oksijenli olması şarttır, suyun tadını bozabilecek klor, deterjan vb. hiçbir kimyasal içermemelidir, suyun Ph değeri de lezzet konusunda etkili unsur olup Ph 7/8 birim arasında olan sularda en verimli sonuçlar alınacaktır. Suda hastalık yapıcı hiçbir mikroorganizma, mikrop, virüs ve bakteri bulunmamalıdır.

Konu su olduğunda müşteri portfolyonuzun de epeyce fazla olduğunu tahmin ediyoruz. Müşteri kitleniz hakkında bilgi verir misiniz?

Yiyecek içecek sektöründe birçok markanın çözüm ortaklığını yapmaktayım. Özellikle Cafe sektöründe birçok markayla uzun yıllardır çalışmalarımız devam ediyor.

Su arıtma sektöründe oldukça başarılısınız, erkek egemen olduğu bir sektörde kadın olmak nasıl bir his, başarınızın üzerinde bu durumun etkili olduğunu düşünüyor musunuz?

Günümüzde hiçbir meslek dalında kadın erkek ayrımı olduğunu düşünmüyorum, bir birey olarak işini severek yapan herkesin başarılı olacağına inanıyorum, insanlara sağlık sunuyorum ardından gelen memnuniyet ve teşekkürleri duymak beni inanılmaz mutlu ediyor.

2017 yılı sizin için nasıl geçti? Hedeflerinize ulaşabildiniz mi?

Yoğun ve güzel bir yıldı hedeflerimin bir kısmına elbette ulaştım fakat daha önümüzde çok yol var hedefler ve hizmetler asla bitmez.

Sektörün şu anki durumunu değerlendirdiğinizde, gelişen teknoloji ve su arıtma noktasında artan talep sonrasında sektörünü gelecekte neler bekliyor?

Türkiye bir ilk olan yerli arıtmalı sebili 2003 yılında üretmiş olup birçok kurum kuruluş ve işletmede kullanılan arıtmalı sebil sayesinde sektöre öncülük etmiştir. Ürünlerimizde CE_NSF_ Water Quality belgeli filtre ve fittingsler kullanılmaktadır. Sularımız il halk sağlığı ve Hıfzısıhha Laboratuvarları’nda test edilmiş olup ilgili raporlarına haizdir. Ayrıca birçok resmi kurum, hastane ve üniversite laboratuvarında da testten geçip onaylanmıştır.

2018 yılı için firmanız adına yapmayı planladığınız projeler var mı? 2018 yılından beklentileriniz ve hedefleriniz nelerdir?

Var tabi, özellikle su arıtma cihazlarında, satın alınırken NSF_CE belgelere dikkat edilmesi konusunda uyarılarımı yapacağım. Her şeyde olduğu gibi maalesef bu sektörde de kalitesiz ucuz cihazları piyasaya sürüp insanlara sağlığıyla oynanıyor.