Panino Pizza Lezzeti Dünyayı Sarıyor

Önceki sayımızdan bugüne Panino Pizza’da neler değişti?

Panino Pizza, Ege Bölgesi’nde franchise sistemiyle kurduğu birçok şubesiyle sektörde büyümesine devam ediyor. Marka olarak yeni lezzetleri de menülerimize katmak için sürekli AR-GE çalışmaları yapıyoruz. Tatlı pizzalar için de ürün deneme aşamasındayız. Bu denemelerden bazıları çok yakında menümüzde yer alacak.

Sizi diğer pizzacılardan ayıran nedir?

Gıda sektöründe 20 yıllık deneyime sahibiz. Geçmişten gelen tecrübe ve bilgi birikimimizi kendi markamızı oluşturmak için kullandık. Sütle hazırlanan pizza hamurumuzda hiçbir katkı maddesi bulunmuyor ve şubelerimizde günlük olarak taze yoğuruluyor.

Yaz yaklaşıyor… Menünüzü revize etmeyi planlıyor musunuz?

Gelen taleplere ve bölgedeki ihtiyaca göre süreli kampanyalar düzenliyoruz. Toplamda 23 pizza çeşidi ve 12 menü seçeneğimiz bulunuyor. Menümüze yeni ürünler ekleyebilmek adına çalışmalarımız devam ediyor.

Panino’da 2019’un ilk çeyreği nasıl geçti?

2019 yılı bizim için yepyeni bir dönemin kapılarını açtı, yeni yılın enerjisi ile hedeflerimizi ve hayallerimizi daha da yükselttik. Girmiş olduğumuz yeni yıl ile birlikte geride bıraktığımız çeyrekte markamız için koyduğumuz hedeflerin çoğunu gerçekleştirdik. Reklam çalışmalarımız bu dönemde hız kesmeden devam etti. 10. yıla özel olarak hazırladığımız kampanyamız çok ses getirdi ve ilgi gördü. Yenilenen internet sitemiz ile sipariş alma ve canlı destek hattımız sayesinde sorunları anlık olarak hızlı bir şekilde geri dönüş sağlayıp çözüme kavuşturabiliyoruz. Panino Fabs uygulamamız uzun süren tasarım ve düzenlemelerden sonra Play Store ve App Store’da yer alıyor. Sosyal medyada aktif olarak varoluşumuz sayesinde kullanıcılarımız yeni kampanya ve ürünlerimizden hızlıca haberdar oluyor. Bu çalışmalar sonucu müşterilerimizden olumlu geri dönüşler almaya devam ediyoruz. Ocak ve Mart aylarında metro istasyonlarında reklam kampanyalarımız yer aldı.

Artık rotanızı Türkiye’den dünyaya çevirdiniz. Bu değişimi neye bağlamalıyız?

Bizden franchise alan işletmeciler yaklaşık 1 yılda yatırımı amorti edebiliyor. Yüksek kar marjıyla yatırımcılarına kazandırıyor. Bu nedenle kısa sürede pek çok farklı şehirden talep alıyoruz. Şu anda İstanbul ve Londra’da şubeleşmek için çalışmalarımız devam ediyor. Hayallerimizi yurtiçi ile sınırlamıyoruz, lezzetimiz tüm dünyaya yayılsın istiyoruz. Menülerimizde yer alan özel lezzetli ve katkısız pizzalarımız Türk mutfağının zenginliğini yansıtıyor özellikle kavurmalı, kokoreçli ve pastırmalı pizzalarımız… Tüm bu sebeplerle dünya markası olma yolunda ilerleme hedefindeyiz.

Yurtdışında da franchise sistemiyle mi ilerleyeceksiniz? Hedef ülkeler nereler?

Franchise adaylarında öncelikle işe bağlılık, aynı vizyona sahip olma ve dinamizm arıyoruz. Yurtdışında da tabii ki bu önceliklerle ilerlemek arzusundayız. İngiltere, Rusya ve Almanya globalleşme sürecinde ilk etapta markamızın olmasını istediğimiz ülkeler. Aynı zamanda bize bayilik başvurusunda bulunan yurtdışı adaylarımızı da değerlendirmeye alıyoruz. En kısa zamanda bu ülkelerde yer almak için bütün çabamızla ve inancımızla çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Okul sezonu mu, tatil beldeleri mi, paket servis mi yoksa başka bir şey mi? Pizza kimden daha çok rağbet görüyor?

Okul sezonu ve paket servislerde çokça tercih ediliyoruz. Gençler ve çocuklar hedef kitlemizin önemli bir kısmını oluşturuyorlar. Ayrıca kampanyalarımız gerekse çalışan çiftler ve vakit sıkıntısı olan müşteri profilimiz için oldukça cazip bulunuyor.

Yatırımcı seçimlerinizde dikkat ettiğiniz şeyler nedir?

Yatırımcı tercihimizde en önemli öge; yatırımcı adayımız bu işi gerçekten yapmak ve bu işten para kazanmak isteyip istemediği. İşine sahip çıkacak ve benimseyecek bayi adayları bizim için en önemlisi. Tabii ki bu iş için yeterli bir bütçeye sahip olup olmaması da yatırımcı görüşmelerimizde kilit rol sahibi.

Sosyal sorumluluk projelerine yaklaşımınız nedir?

Sosyal sorumluluk projelerimizle tanınmak istemedik bugüne kadar. Bu konularda konuşmak bizce çok etik değil… Fakat böyle bu soru aldığımıza göre cevaplamamız gerek: Sık sık üniversite projelerine ve engelli, lösemili çocuklara yönelik projelere desteklerde bulunuyoruz. Ancak dediğim gibi, bu konuyu reklam malzemesi olarak kullanmamayı daha uygun buluyoruz.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.