Madam’ın Kahvesi Bozcaada’nın Rüzgarını Şehirlere Taşıyan Lezzet

Madam’ın Kahvesi markasını kurma süreciniz hakkında bize bilgi verebilir misiniz? Markanızın adı oldukça dikkat çekiyor. Markanıza bu adı koymaya nasıl karar verdiniz?

Madamın Kahvesi, Bozcaada Rum Mahallesi’nde 2017 yaz ayında kuruldu. Adanın eski sakinlerinden Madam Panayota Hanım’ın leziz kahveleri, likörleri, kurabiyeleri eşliğinde yapılan sohbetlerin etkisi ile Bozcaada markası olarak açıldı ve çok tuttu. Adaya gelenlerin uğramadan, bir kahve içmeden geçmediği bir dükkân oldu.

Madam’ın Kahvesi’nin Bozcaada/Çanakkale’de başladığı biliniyor. Türkiye’nin diğer illerinde şube açma planınız var mı?

Bozcaada’yı şehirlere getirmeye 2018 yılı itibari ile karar verdik. İstanbul başta olmak üzere, yurtiçi ve yurtdışından markamıza ilgi her geçen gün artıyor. Seçici olmaya sonuna kadar kararlıyız. Bayi adaylarımızla yaptığımız görüşmelerde, ilk olarak Bozcaada’yı bilmeleri, hissetmeleri ve Ada lezzetlerini tanımalarını şart koşuyoruz. Böyle olmasının kendilerine de maddi ve manevi olarak kazanç sağlayacağına eminiz.

Franchising sistemiyle ağınızı büyütme süreciniz nasıl başladı? Şu anda görüşme sürecinde olan veya yapımına başlanan şubeleriniz bulunuyor mu?

Şu an halihazırdaki hedefimiz sağlıklı büyümek, 2018-2019 yılı sonuna kadar ise yurtiçinde 10, yurtdışında 4 şube açmayı hedefliyoruz. Ciddi yatırımcılarla görüşmelerimiz devam ediyor. Yakında şehirlerde konsept yerlerimiz açılacak.

Madam’ın Kahvesi markası olarak birlikte çalıştığınız firmalar bulunuyor mu? Bu kapsamda görüşme aşamasında olduğunuz şirketler var mı?

Otelcilik sektöründe halihazırda  Bozcaada’da 2 otel ile hizmet vermekteyiz. Ciddi yatırımcıları adadaki otellerimiz Dokuz Oda Butik Otel ve Hill Butik Otel’de ağırlıyor, görüşmelerimizi Bozcaada Madamın Kahvesi’nde yapıyoruz.

Son zamanlarda birçok yeni kahve markası sektöre giriş yaptı. Müşterilerin neden sizin markanızı tercih etmesi gerektiğini anlatır mısınız? Madam’ın Kahvesi’ni diğer kahve markalarından ayıran özellikler nelerdir?

Bizim öncelikli ürünlerimizin başında, kendi harmanımız olan “Ada Esintisi” isimli kahvemiz geliyor. Bunun yanında Ege kültürünün ortak ürünleri olan Damla Sakızlı ve Dibek Kahvesi ön planda ve tercih edilen ürünlerimiz arasında yer alıyor.

Kahve dışında üzüm suyu alanına da girdiğinizi görülüyoruz. Madam’ın Üzüm Suyu organik olma özelliğiyle de ön plana çıkıyor. Organik gıda sektörüne girme planınız bulunuyor mu?

Şehirlerde açılacak dükkanlarımızda Bozcaada’yı hissettireceğiz. Misafirlerimizin yediği ve içtiği tüm ürünler Çanakkale ve Ege Bölgesi’nden gelecek olup, fincan ve tabaklarına gelene değin kontrolümüz altında olacaktır. Misafir memnuniyeti, lezzet ve damak tadı bütün işletmelerimizde ön planda olacaktır.

Son olarak, Madam’ın Kahvesi markası olarak gelecek hedeflerinizden bahseder misiniz? Markanızı yurt dışına taşımayı düşünüyor musunuz?

Yiyecek-içecek sektörünü seven, işinin başında durabilecek, yatırımını ve Bozcaada Madam’ın Kahvesi’ni yurtiçi ve yurtdışında temsil edecek bayi adaylarımız bekliyoruz.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.