Lezzeti Doruklarda Yaşayın

Öncelikle bize biraz kendinizden bahsedebilir misiniz?

21 yıldır ticaret, sanat, siyaset alanında birçok kişiye yurtiçi ve yurtdışında spiritüel danışmanlık veriyorum. Eşim profesyonel milli sporcu ve aynı zamanda bir devlet kurumunda öğretmenlik yapıyor.

Ice Cloud gibi harika konsepte sahip bir markanız var. Bu konsept fikri aklınıza nasıl geldi, bize biraz markanın hikayesini anlatabilir misiniz?

2017 Mart ayında ailece çıkmış olduğumuz bir seyahatte kızımızın aklına gördüğü bir dondurma dükkanından esinlenerek bir fikir geldi. 21 yıldır danışmanlık vermediğim nerdeyse hiçbir sektör yoktu ve hiç böyle bir fikirle karşılaşmamıştım. Neden biz sektöre farklı bir soluk katmayalım diye düşündüm. Döndükten hemen sonra ailece oturup karar verdik. Ailecek yaptığımız bu ilk toplantının sonunda markanın ismini bile koymuştuk. Ertesi gün hemen markanın isim ve görsel haklarını alarak dükkan araştırmaya başladım. İlk zamanlar Ice Cloud bir yaz aşkı gibiydi ve bu sebeple ilk dükkanımızı İzmir Alaçatı’da açtık. İnsanların da bizi sevmesiyle o yazı çok iyi bir şekilde kapattık ama anladık ki aslında hikayeye daha yeni başlıyorduk. Daha sonra Lozan Alsancak’ta küçük, şirin bir dükkan açtık. Açılışımızdan 30 gün sonra dükkanın önünde kuyruklar oluşuyordu. Bu talepten çok memnun olarak, yoğun istek üzerine hemen Bostanlı’ya üçüncü şubemizi açtık. Aradan 1 yıl geçmişti ki Balıkesir 10 Burda AVM’ye açılmak üzere ilk franchise satışımızı gerçekleştirdik.

Franchise sektörüne hızlı bir giriş yaptınız, Alaçatı’dan sonra Lozan şubenizi, hatta geçtiğimiz günlerde de Balıkesir şubenizi açtınız. Ice Cloud’un sektördeki bu başarısını neye bağlıyorsunuz?

Dükkanı ilk açtığımız günü hatırlıyorum da, açılışa birkaç saat kalmıştı ve pamuk şekerin nasıl yapılacağını bile bilmiyorduk. Tüm gıda çarşısını dükkan dükkan gezdik ve satıcılara pamuk şeker yapmak için bir ürüne ihtiyacımız olduğunu söyledik, bulamadık. Günün sonunda telefonla bir doğum günü organizasyon firmasını aradım ve firma yetkilisinin söylediklerine inanamadım! Telefondaki adam; “hanımefendi aradığınız malzeme mutfağınızdaki toz şeker” dedi. Size o anki şaşkınlığımı ve mutluluğumu anlatamam, bulmuştum! O an şunu anladım ki; başarı küçük detaylarda gizli. Tüm gün peşinde koştuğumuz pamuk şeker aslında zaten mutfağımızdaydı…

İlgili okuyucularımız için franchise şartlarınızdan bahsedebilir misiniz, ne kadarlık bir yatırım gerekiyor?

Bu noktada en önemli etmen dükkanın metrekaresi. Bütün maliyetler dükkanın metrekaresine göre değişiyor. Ortalama olarak 250 bin Lira gibi bir bütçe gerekiyor diyebilirim.

Franchise için bir hedef bölgeniz var mı?

Özellikle Bodrum, Muğla, Fethiye, Antalya gibi yaz sezonunda canlı olan yerlerde dükkanlarımız olsun istiyoruz. Yurtdışında da Amerika ve Dubai önceliğimiz.

Peki, 2019 için neler hedefliyorsunuz, yeni yıldan beklentileriniz nelerdir?

2019 – 2020 hedeflerimiz Türkiye’nin birçok şehrinde yer almak, Dubai’de ve Amerika’da dükkan açmak.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.