KSS Haberler

Her turuncu bağcık bir gülücük

Türkiye’nin önde gelen perakende ayakkabı markası FLO, Türk Kızılayı ile işbirliği yaptı. İhtiyaç sahibi çocuklara ayakkbı ulaştırmak için yola çıka FLO, mağazalarından alınan her turuncu bağcık için kampanyaya aynı oranda bağışta bulunuyor. Kampanyanın reklam filminde oynayan, FLO’nun marka elçisi Meryem Uzerli, herkesi turuncu bağcık almaya davet ediyor.

 

Yüzen plastik sayısı balık sayısını aşacak

Bugün, dünya genelinde yılda 500 milyar pet şişe tüketiliyor. Bu 500 milyar pet şişenin ise yalnızda yüzde 9’u geri dönüşüme gönderiliyor. Öyle ki, uzmanlar 2050 yılına kadar, okyanuslarda yüzen plastik ürün sayısının balık sayısını aşacağı öngörüyor.

Okyanusların ve deniz yaşamının karşı karşıya olduğu insan temelli sorunlara çözüm bulmak amacıyla çalışan ABD’li kuluçka merkezi pet şişeler hakkında bir kampanya hazırladı. Lonely Whale, Zooey Deschanel, Jason Mamoa, Aidan Gallagher, Holly Frazier ve Nia Sioux gibi ünlü simaların yer aldıkları #HydrateLike kampanyası, pet şişelerinin doğaya verdiği zarar ve su içerken pet şişe yerine kullanılabilecek daha sağlıklı alternatifler hakkında insanları bilinçlendirmeyi hedefliyor.

 

FOX’tan girişimci kadınlara destek

FOX TV, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) işbirliğinde hayata geçirdiği Hayran Olunacak Kadınlar sosyal sorumluluk kampanyasında yeni bir adım daha atıyor. Bu projeyle, markalarının tanıtımı yapılan kadınların üretimlerinin desteklenmesi ve benzer durumdaki kadınlara ilham ve cesaret verilmesi hedefleniyor.

 

Dünya’nın en küçük müşterilerine dünyanın en küçük McDonald’s şubesi

McDonald’s, tarım ilaçları, küresel ısınma gibi pek çok sebeple sayıları gittikçe azalan arılar için kolları sıvadı. Arıalar, tüm dünyada tüketilen besinlerin yüzde 90’ın üretiminde rol sahibi. Başka bir deyişle; arı yoksa yemek de yok. Mcdonald’s, bir süredir İsveç’teki bazı restoranlarının çatılarına yerleştirdiği arı kovanlarıyla bu olumsuz durumun önüne geçmeye çalışıyor. Bunu daha geniş bir kitleye duyurmak isteyen McDonald’s İsveç, bu yıl Dünya Arı Günü kapsamında, dünyanın en küçük McDonald’s restoranlarını; bir McDonald’s şubesi görünümlü arı kovanlarını tasarladı. McDonald’s İsveç’in pazarlama direktörü Christoffer Rönnblad kampanya hakkında düşüncelerini şu sözlerle özetliyor: “Sürdürülebilirlik çalışmalarımıza katkı sağlayan gerçekten kendini adamış pek çok bayimiz var ve nüfuzumuzu, çatılara arı kovanları yerleştirmek gibi harika bir fikri yaymak için kullanabilmek bize kendimizi çok iyi hissettiriyor.”

 

Canım Kardeşim’e 46 yıl sonra ‘Mutlu Son’

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, 17-21 Haziran tarihlerinde Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşti. Digital Craft, Entertainment, Entertainment for Music, Entertainment for Sport, Film Craft ve Industry Craft kategorilerinde ödül kazananların açıklandığı ikinci günde LÖSEV’e bir ödül geldi. Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV)’nın Rafineri imzası taşıyan Change the End kampanyası, Entertainment kategorisinde Bronz Aslan’a layık görüldü.

 

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.