Koruncukköy Özel Öğrenci Yurtları Başvuruları Başladı

Koruncukköy Bolluca ve Koruncukköy Urla olmak üzere İstanbul ve İzmir’de faaliyet gösteren Koruncukköy Özel Öğrenci Yurtları 2020/2021 eğitim-öğretim yılı için başvuru almaya başladı.

Koruncuk Vakfı, 1979’dan beri hakları risk altında olan çocukların güvenli ve mutlu bir geleceği olması için önleyici ve iyileştirici çalışmalar yürütüyor. Koruncukköy Bolluca ve Koruncukköy Urla’da açtığı kız öğrenci yurtlarında, eğitim ve temel ihtiyaçlarının karşılanması bakımından olanakları kısıtlı ortaokul ve ortaöğretim (lise) seviyesinde kız çocuklarının uzman bir kadroyla hak ettikleri koşullarda eğitimlerine devam etmelerine olanak tanıyarak, donanımlı ve kendine güvenli gençler olarak yaşamlarını sürdürebilmeleri için hayata hazırlıyor.

Çocukların yüksek yararı için Koruncukköylerde güvenli bir yaşam alanı sunan Koruncuk Vakfı, çocukların eğitim hakkını gözetmenin yanı sıra onların yaşam kalitesini yükseltmek ve sağlıklı kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla imkanlarından ücretsiz yararlandırıyor. Vakfın sağladığı hizmetler arasında; barınma, kitap-kırtasiye desteği, kıyafet, etüt öğretmeni desteği, okula ulaşımda servis desteği, sosyal ve kültürel aktivitelere katılım, atölye ve laboratuvarlarda kişisel gelişim imkanı, rehberlik ve kariyer danışmanlığı desteği, psikososyal destek ve sağlık desteği, lise öğrenimini tamamlayan çocuklar için yükseköğrenim desteği bulunuyor.

Koruncuk Vakfı’nın tüm Türkiye’ye açtığı başvurularda öncelikle sosyo-ekonomik ve coğrafi koşulları, psikolojik/sosyal/gelişimsel destek ihtiyaçlarını değerlendiriyor. 2020-2021 eğitim-öğretim yılı için ortaokul ve ortaöğretim (lise) seviyesindeki kız çocuk başvurularını kabul edecek olan Koruncuk Vakfı, ilerleyen dönemlerde erkek çocuklarını da desteklemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.