Kahve Sektörünün Yeni Gözdesi: Baraqah Coffee

Kısa sürede Türkiye’nin kazançlı kahve markasına dönüşen Baraqah hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz? Baraqah ismini tercih etmenizin özel bir nedeni var mı?

Baraqah ismini tercih etmemizdeki en özel sebep, bu ismin bereket anlamı taşıması ve çıktığımız bu yolda yatırımcılarımızla birlikte, işlerimizin bereketli olmasını temenni etmemizdir. Baraqah 2015 yılında başlattığı bu serüveni uzun yıllar birlikte çalışmış tecrübeli ekibi ile çok kısa sürede Türkiye’nin birçok ilinde şubelerini açarak kalite ve kazanç konusundaki iddiasını ispatlamıştır.

Okuyucularımıza kendinizden bahseder misiniz?

1986 düzce doğumlu olup evli ve 2 çocuk babasıyım. Profesyonel iş hayatına uzun yıllar turizm sektöründe yöneticilik sonrası kendi turizm firmamı kurduktan sonra kişisel merakımın olduğu kahve sektörüne Baraqah ile başladım.

Franchise Market Türkiye okuyucularına markanın kuruluş hikayesini kurucu gözünden anlatabilir misiniz? Fikir ve konsept konusunda ne gibi çalışmalar yaparak Baraqah Coffee markasını yarattınız?

Hem şahsi hem de ekibimin kahveye olan ilgisi bizleri bu yolda markalaşma sürecine götürdü. Konseptimizde kullandığımız doğal dokunuşlarla mekânlarımızın rahat ve huzurlu bir ambiyansta olmasını hedefledik. Bunun yanı sıra menümüzde bulunan doğal lezzetler ile de geçmiş ve günümüz lezzetlerini bir araya getirdik.

Hizmet vermeye Antalya’dan başlayarak bugün Türkiye’de sektöre yeni bir soluk getirmek amacıyla franchise veriyorsunuz. Franchise koşullarınızdan bahseder misiniz?

Uygun lokasyon bulunması ,Yatırım bütçesine uygun Mali yeterlilik olması, Girişimci ve iyi niyetli kişiliğe sahip yatırımcı olması bizler için oldukça önem taşıyor.

Şu an kaç şube ile hangi şehirlerde hizmet veriyorsunuz?

Markamız; Antalya, Burdur, Isparta, Kahramanmaraş, Ordu, İstanbul da Avcılar ve Maslak olmak üzere toplam 7 noktada şubelerimiz ile hizmet vermektedir.

Baraqah kahvesinin yarattığı lezzet farkına dair neler söyleyebilirsiniz? Bu farklı lezzeti neye borçlusunuz?

Kahvemiz en iyi çekirdeklerin satın alınmasından, kavurma, çekim ve sunumuna kadar özenle takip edilen bir süreç ve standartla müşterilere sunulmaktadır.

Bunun geri dönüşünde müşterilerimizin her mağazamızda aynı kalite ve standartta hizmet almasını sağlamaktayız.

Franchise verdiğinizde bayilerinize hangi konularda destek sağlıyorsunuz?

Franchisee’ lerimize ürün ve personel eğitimi başta olmak üzere genel işletme, mali yönetim, tek merkezli ürün tedariği, bilgi işlem ve düzenli periyotlar ile yaptığımız denetimler üzere şubelerimizin ihtiyaçlarını tespit ettiğimiz her konuda sözleşme süresince tam destek vermekteyiz.

Baraqah Coffee’de müşterilerinize kahve dışında birçok ürün sunmaktasınız. Bu ürünleri ve lezzet standardını nasıl yakaladığınızı anlatır mısınız?

Markamız menüsünde bulunan her bir ürün için yaptığımız detaylı Pazar araştırmaları ve arge ekibimizin dikkatle yönettiği üretim ve tedarik süreci sonunda bu lezzetler ortaya çıkmaktadır.

Baraqah Coffee’yi yurtdışına taşıma planınız var mı? Var ise hedeflediğiniz bölgeler nereler?

Markamız yurtdışı hedefleri arasında başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Arap yarımadası. Türki cumhuriyetler ve Rusya’da hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Geleceğe dair hedefleriniz nelerdir? İleride Baraqah Coffee’yi nerede görmeyi planlıyorsunuz?

Kısa vadede yurt içinde 100 şube, yurt dışında 100 şube seviyesine ulaşarak markamızı ulusal ve uluslar arası platformda bir dünya markası haline getirmektir.