İzmir’in Dijital Yüzü: Creatag Reklam Ajansı

Günümüzde Reklam, önemi her geçen gün daha artan ve gelişen teknolojiyle daha büyük bir ihtiyaca dönüşen bir yapı sunuyor. Creatag Reklam ajansı olarak bu sektöre girmenizin öyküsünü bizlerle paylaşır mısınız?

Bu sektöre 11 yıl önce Web Yazılımcısı olarak başladım. Sektörümüzün Dijital ortama ilerlemesi ile kendimi bu alanda geliştirmeye başladım. Markayı Dijital ortamda markalaştırma adı altında projeler hazırlayıp ve bunu birçok büyük markada denedim. Bu alanda başarılarımı insanlar görünce her geçen gün İzmir adına büyük markaların Dijital ortamlarda markalaşması sağladım. 10 kişilik ekibimle de şu anda tamamen dijital hizmet vermekteyiz.

İzmir Merkezli bir reklam ajansı olarak, sektörü İzmir açısından değerlendirdiğinizde, geçtiğimiz yıl hakkında neler söyleyebilirsiniz?

İzmir bizim sektörü biraz geriden takip eden bir şehir. Geçtiğimiz sene birçok marka dijital ortamdaki eksikliğinin markasına ciddi zarar verdiğini fark ederek kendilerini bu platforma doğru yönlendirdi. Zaten şu anda Dijital Reklamcılık diğer reklam dallarından daha etkili ve daha net sonuç vermektedir. Markalarda bu sebepten her geçen gün kendilerini bu platformlarda görmek istemektedir.

Gelişen teknoloji beraberinde reklam konusunda sosyal medyanın doğru kullanımını da bir gereksinim olarak sunmaktadır. Bu gereksinimi Creatag ajansı olarak nasıl gideriyorsunuz? Böylesine dinamik ve değişken bir yapıda olan sosyal medyada en doğru reklam nasıl yapılmalıdır?

Evet, Sosyal Medya platformları doğru kullanmadığı zaman markaya fayda yerine zarar vermeye başlamaktadır. Bunun için markanın sosyal medya platformları düzenli bir şekilde en doğru strateji ile yönetilmesi gerekmektedir. Doğru strateji, doğru planlama, düzenli paylaşımlar, doğru görsel ve tasarımlar marka için çok önemlidir. Kullandığınız kelimeler doğru orantılı olursa tabii daha önemlidir. Markanın dijital ortamda indexlenmesini sağlamaktadır. Bunun için herkese tavsiyem kendine bir ajans bulup markasına doğru yatırım yapması.

Creatag Reklam Ajansı olarak sunduğunuz hizmetlerden kısaca bahseder misiniz?

Biz Creatag olarak markanın gücünü elimizi alıp markayı Dijital ortamlarda markalaşmasını sağlıyoruz. Bunu 10 kişilik hepsi kendi dallarında profesyonel olan takım arkadaşlarım ile sağlıyorum. Gerek marka için tasarım hizmeti gerek web desteği gerekse sosyal medya yönetimi ile çeşitli dallardan markaya destek sağlıyoruz. Uzun yıllardır İzmir için önemli markalara hizmet vermekten de mutluluk duyuyoruz.

Creatag Reklam Ajansının 2017 yılı nasıl geçti? Hedeflerinize ulaşma noktasında başarılı oldunuz mu?

Creatag için 2017 yılı gayet başarılı geçti. Birçok yeni markayı ailemize kattık, ekibimizi büyüttük. Yeni projeler ile kendimizden sıkça bahsettirdik. Bu da bizi 2018 yılına daha bir keyifle girmemizi sağlıyor.

Dileğimiz her gelecek yılın bir önceki yıldan daha verimli başarılı geçmesidir.

Creatag ekibi olarak, 2018 yılından beklentileriniz ve hedefleriniz nelerdir?

Creatag ekibi olarak 2018 yılında beklentimiz hedeflediğimiz markaları ailemize katmak. Yeni yıl için hazırlamış olduğumuz projelerimiz geçen yılki gibi kendinden söz ettirmesi ve başarımıza başarı katmaktır.

Creatag ekibi olarak tüm herkese 2018 yılında başarı ve mutluluk dileriz…

Creatag Kimdir?

Creatag, Tuğçe Altıkardeş tarafından Alsancak’ta sadece Dijital Markalaşma üzerine profesyonel bir kadro ile kurulan ajanstır. Ajans, kendi dallarında uzman Sosyal Medyacı, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Metin Yazarı ve Fotoğrafçıları ile her yıl yapmış olduğu projelerle kendinden bahsettirmektedir.

2018 yılında beklentileri de 11 yılın vermiş olduğu birikimle güçlerini tüm Türkiye’ye duyurmaktır.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.