Fuarlara Arts Mimarlık Etkisi!

Fuar sektöründe büyük etkisi bulunan Arts Mimarlık ile bir röportaj yaptık. Kendilerini daha da yakından tanıma fırsatı yakaladık. İşte röportajımız!

Fuar sektöründen bahsedebilir misiniz?

Fuarlar serbest ticaretin dünyamıza kazandırdığı en önemli pazarlama ve tanıtım ortamlarından biridir. Günümüz modern ekonomi düzeneninde, kişisel ve uzun vadeli ticari temaslar kurulması için en uygun ortamları fuarlar sağlamaktadır. Yüz yüze etkileşim ortamında beş duyu organının tam kapasite kullanım olanağı sunan yegane mekanlar olan fuarlar, bu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Arts Mimarlık olarak fuar sektöründe hangi noktada devreye giriyorsunuz? Arts Mimarlık neler yapar?

Firmaların fuar organizasyonuna katılmaya karar vererek organizatörden yer tahsisini yaptığı andan, fuar süresi bitiminde çantalarını alarak fuardan ayrıldığı noktaya kadar Arts Mimarlık olarak sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. Genel olarak özetlemek gerekirse fuar danışmanlığı, stant dizayn ve üretimi, stant kurulum, söküm ve lojistiği ve fuar alanı denetimi alanlarında yurt içi ve yurt dışı olmak üzere kesintisiz hizmet sunuyoruz.

Peki neden Arts Mimarlık?

Fuar stant sektörü, rekabetin oldukça yüksek olduğu bir sektör diyebiliriz. Sektörde işini iyi yapan birçok firmayla tatlı bir rekabet içindeyiz. Arts Mimarlık olarak işin mutfağına girdiğimizde doğru bileşenleri, tecrübe ve yaratıcılıkla birleştirerek projeleremizin en ufak detayına kadar sahaya yansımasını sağılıyoruz ve bunu yaparken ‘doğru işe doğru bütçe’ felsefesini benimseyerek müşterilerimizin fuarlardan mutlu olarak ayrılmasını sağlıyoruz. Çalıştığımız her firmaya, firma kimliklerine ve bulundukları sektöre uygun çözümler sunarken geçmiş tecrübelerimize dayanarak her fuarın kendi içindeki dinamiklere uygun tavsiyeler verip, yenilikçi uygulamalar sunuyoruz. Bunu yaparken de en ufak bir detaya bile özen göstererek çalıştığımız firmaların daha fazla ilgi çekmesine yardımcı oluyoruz.

Arts Mimarlık olarak tasarımlarını temsil ettiğiniz markalarınızdan örnekler verebilir misiniz?

Gıda, turizm, mermer, makine, tekstil, medikal, giyim, gibi birçok sektörel fuarda hizmet veriyoruz. Bayim Olur Musun Fuarı da bizim çok keyifle çalıştığımız fuarlardan birisi. 1453 Osmanlı, Sir Winston, Chillbox, LKM Köfte, Ala Döner ve Kahve Madeni gibi markalarla çalışıyoruz.

Temsil ettiğiniz markaların tasarımlarını yaparken nasıl bir yol izlemektesiniz?

Öncelikle markanın geçmişte yaptığı işleri ve fuardan beklentilerini araştırıyoruz. Fuardaki hedefler doğrultusunda ön plana çıkarılmak istenen ürün veya hizmeti modern tasarımlarımızla ön plana çıkarıyoruz. Yani özetlemek gerekirse çalıştığımız firmalarla bir takım gibi çalışarak fuarda verilmek istenen mesajı sektör bazında en etkileyici biçimde sahaya yansıtmanın yollarını arıyoruz.

Yaptığınız konseptlerin genel boyutu nasıl oluyor? Fuar ortamında küçük bir alana çok fazla şey sığdırıyorsunuz. Biraz anlatır mısınız?

Firmanın organizatörden tahsis ettiği alanla doğru orantılı olarak 20m2’lik alanlar da olabiliyor, 1000m2’lik alanlar da… Bizim için önemli olan, alanları maksimum verimde kullanmak. En doğru yerleşimlerde hedefimize ulaşıyoruz.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.