EMKA YATIRIMDA FRENE BASMIYOR

Emka Grup’un Türkiye sanayisine yüksek düzeyde teknoloji ve yenilikçiliği ile katkıda bulunduğunu ve bu katkıya devam ettiğini belirten Emka Yönetim Kurulu Başkanı Recep Kahraman, 2009 yılında Akhisar Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete başladıklarını söyledi. Emka bünyesinde elektrostatik yaş boya, elektrostatik toz boya kabinleri, kurutma ve pişirme fırınları, elektrik otomasyon ve servis hizmetleriverildiğini belirten Kahraman, “Alanında dünyanın en büyük boyama tesislerine imza atıp, sorunsuz bir şekilde işletmeye almış olmamızın haklı gururunu taşıyor, bu onuru ülkemiz ve firmamız adına dünya çapında temsil ediyoruz” dedi.

AR-GE’YE YATIRIM

Manisa’da ar-ge firmaları da olduğunu belirten Kahraman, boyahane yatırımının yüksek maliyetli olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi; Ar-Ge çalışmalarımızla gerek kurulum gerek işletme maliyetlerini minimum seviyede olacak tasarımlar yapıyoruz. Yaptığımız her yeni boyahaneyi bir öncekinden daha gelişmiş ve işlevsel yaparken görselliği de maksimum düzeyde tutan  tecrübeli  bir firmayız. EMKA boyahanelerinin her daim en kaliteli ve en verimli olması müşterilerimiz tarafından en bilindik özelliğimizdir. Özellikle son on yılda Ar-Ge’nin önem  kazanması öncelikle insan sağlığı, düşük işletme maliyeti, performans ve verimi artırmak, daha yenilikçi  olmaya yönelik araştırmalar yaparak başarıyı yakalamak hedefimiz olmuştur. Müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinmiş, kusursuzluktan asla taviz vermeyen  projelerinde sektöründe dünya firmalarını geride bırakan bir Türk  firmasıyız.”

Yurt dışında birçok ülkenin üst düzey firmaları ile temas halinde olduklarını söyleyen Recep Kahraman, özellikle Rusya, Ukrayna gibi ülkelerin yatırımcıları tarafından tercih edildiklerini ifade etti. Kahraman, “Kurumsal  firmaların boyahane yatırımlarını üstlenerek projelendiriyor ön görülen süre içerisinde işletmeye alıyoruz. 2016 yılında   sektöründe  dünyada ilk 10 mt / dk hıza sahip panel radyatör boyama  hattını Elginkan Vakfı kuruluşu olan Elba A.Ş. projelendirerek ön görülen süre içerisinde sıfır hata ile işletmeye alarak üretime başlattık. Ünü tüm dünyada yayılmış, yatırımcılara örnek bir boyahane olmuştur. Yine sektörde dünyanın en büyük şaft boyama tesisini projelendirerek Manisa OSB’de Tirsan Kardan firmasına ön görülen süre icersinde işletmeye alarak açılışını Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan yapmıştır. Biz de Emka Grup firması olarak bunun   gururunu taşımaktayız” dedi.

Pandeminin kendilerini durdurmadığını da sözlerine ekleyen Recep Kahraman, “Manisa’da 15 milyona liraya mal olacak modern fabrikamızın temellerini attık. Kısa bir süre içerisinde bitireceğiz. Devletimize ve milletimize hizmet bizim ilkemizdir” dedi.