Efsane Günlerden Efsane Rekorlar

Trendyol Efsane Günler’de 7.5 Milyon adet ürün satışı ve 4 milyon mobil indirilme ile Kasım rekorunu kırdı. Trendyol, Kasım ayında düzenlediği “Efsane Günler” kampanyasıyla satış rekorları kırarken, mobil indirilme rakamlarıyla da 1. sırada yer aldı.

Trendyol, dünya genelinde pek çok markanın yılın en büyük indirimini yaptığı Kasım ayının üçüncü cuma gününü 6 gün süren dev bir indirim kampanyası ile karşıladı. 20-25 Kasım tarihleri arasında “Efsane Günler” temasıyla kampanya yapan Trendyol, giyim, ev-mobilya, anne-çocuk, kozmetik, elektronik ve süpermarket gibi birçok kategoride 7,5 milyon ürün satışı gerçekleştirerek rekora imza attı. Mobilde 4 milyon indirme ile Kasım ayının en çok indirilen e-ticaret uygulaması olan Trendyol, Efsane Günler döneminde ve Kasım ayında da en çok aratılan e-ticaret sitesi oldu.

6 günde 7,5 milyon ürün satışı gerçekleşti

20-25 Kasım tarihleri arasında satış rekoru kıran Trendyol’da kampanya süresince 2,7 milyon tekstil ürünü, 1,2 milyon ayakkabı, 845 bin ev-mobilya ürünü, 744 bin anne-çocuk ürünü, 712 bin aksesuar, 540 bin kozmetik ürünü, 505 bin de süpermarket ürünü satıldı.  Ziyaretçi sayısının en yoğun olduğu 23 Kasım’da, büyük ilgi gören elektronik kategorisinin trafiğinde 20 kat artış yaşandı ve 172 bin elektronik ürün satışı oldu.

Mobilde lider oldu

Trendyol mobil uygulaması, kampanya süresince Apple Store ve Google Play’de en çok indirilen uygulamalar arasında ilk sırada yer aldı. Toplam 4 milyon indirilme ile Kasım ayının en çok indirilen e-ticaret uygulaması oldu.

Mobili odağına alan Trendyol’un geçtiğimiz yıl yüzde 69 olan mobil satış yüzdesi bu sene yüzde 78,  yüzde 80 olan mobil trafik oranı da bu yıl yüzde 87’ye ulaştı.

Trendyol, Kasım ayında 2 milyar sayfa görüntüleme, 100 milyon ziyaret, 24 milyon tekil ziyaretçi ve 1.5 milyon tekil alışverişçi rakamlarına ulaşarak, Efsane Günler döneminde ve Kasım ayında en çok aratılan e-ticaret sitesi oldu.

Ünlüler sosyal medyada Trendyol’u konuştu

Trendyol’un Efsane Günler kampanyasına ünlüler de yoğun ilgi gösterdi. Aralarında Burçin Terzioğlu, Demet Akalın, Hande Soral, Burcu Esmersoy, Enis Arıkan, Pelin Karahan gibi televizyon ve sahnenin sevilen isimleri, sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarla Trendyol’un indirim günlerinin sıkı takipçisi olduklarını gösterdiler. Trendyol kampanya süresince influencer iletişimine de ağırlık verdi. Efsane Günler, toplamda 250’den fazla influencer ve blogger paylaşımıyla sosyal medyanın en çok konuşulan kampanyası oldu.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.