Dünyanın ilk renksiz kahvesiyle tanışın: Clear Coffee

Kahve sektörü dur durak bilmeden gelişmeye, her gün yeni ürünler üretmeye devam ediyor. Clear Coffee yani “temiz kahve” ise şu aralar yeniliklerin en dikkat çekeni.
Clear Coffee, Londra’da yaşayan Slovakya asıllı David Nagy ve kardeşi Adam Nagy tarafından hayata geçirildi ve CLR CFF ismiyle piyasaya sürüldü. Clear Coffee’yi bildiğimiz kahveden ayıran en temel özellik kuşkusuz ki renksiz, su gibi şeffaf oluşu. Bu renksiz kahvenin içerisinde herhangi bir aroma, tatlandırıcı ya da renklendirici bulunmadığını belirten Nagy kardeşler, kahve üretiminde daha önce kullanılmayan bir metot kullandıklarını söylüyorlar. Ayrıca renksiz kahve Clear Coffee’nin kalorisi de son derece düşük. Özellikle diyet yapanalar için tavsiye edilen renksiz kahvenin sadece 100 milimetresinde 2 kalori yer almakta.
Yazıyı buraya kadar okuduysanız muhtemelen aklınızda “Clear Coffee nedir, renksiz kahve nasıl yapılır” sorusu uyanmıştır, ama maalesef bu sorunuzu cevaplayamayacağız çünkü herkesin nasıl üretildiğini merak ettiği Clear Coffee’nin sahipleri üretim tekniğini hiçbir

yerde açıklamıyor. Ürünlerini CLR CFF ismiyle markalaştıran David Nagy ve Adam Nagy

üretime dair sadece, üstün kalitede Arabica kökenli kahve çekirdekleri kullanılarak ürettiklerini söylüyor ve “İşlenen kahve çekirdekleri kafein kaybına uğruyor, biz de bunu yüksek kaliteli doğal kafein ekleyerek telafi ediyoruz” diyorlar.
Güne kahvesiz başlayamayan kahveseverler tarafından sevilip sevilmeyeceği, bildiğimiz kahveye bir alternatif olup olamayacağı ise merak konusu. Dünyada gittikçe popülerleşen renksiz kahve Clear Coffee ülkemizde pek fazla kahvecide satılmasa da satıldığı yerlerde rağbet görmekte.