Dolce & Gabbana’dan Kalıpların Ötesinde Yeni Tanıtım

Bilinçlendirme ve farkındalık arttırma alanlarındaki kampanya çalışmalarıyla dikkat çeken günümüz lüks ve modern markaları arasına yeni ve aykırı reklamıyla şimdi de Dolce & Gabbana katılmış durumda. Moda sektöründe kadınların fizikleriyle ön plana çıktığı günlere veda ettiğimiz bu devrim niteliğindeki dönemin yenilikçi ve özgürlükçü atmosferini ön plana çıkaran marka, geçtiğimiz günlerde tanıttığı makyaj koleksiyonunda yalnızca erkek modelleri kullanmasıyla dikkatleri çekmiş durumda.

Dolce & Gabbana’dan Farkındalık Amaçlı Tanıtım

Hem yerel hem global markaların farkındalık alanındaki çalışmaları devam ederken bir hayli yaratıcı ve sıra dışı olabilen bu reklamlarda kadının toplumdaki yeri ve kadına olan bakış açısı adeta yeniden şekilleniyor. Dünya genelinde görmeye alışkın olduğumuz ideal kadın formlarının dışına çıkma konusunda pek çok marka elini taşın altına koyarken, ülkemizdeyse değerli mücevher reklamlarında maskülen erkek görünümünden faydalanan Çınar Kuyumculuk ise sosyal medyanın çok konuşulanları arasında yerini alıyor.

Dünya çapında bir hayli hız kazanmış olan farkındalık çalışmalarına dahil olan Dolce & Gabbana, kalıpların dışına çıkan bir tanıtım anlayışıyla bilinçlenme ve dönüşüm kervanına dahil oldu. Marka güzelliğin ve kusursuz görünümün ön planda olduğu kadın modelli reklamların aksine bu defa yeni makyaj serisini tanıtmak için erkek modellerle anlaşma yaparak cinsiyetçi yaklaşımları adeta yerle bir etti.

Lüks Markaların Fark Yaratan Çalışmaları

Önceki aylarda Calvin Klein, Gucci gibi üst segment markaların da beden olumlama konseptli ve cinsiyetçilik karşıtı reklamları da yayınlanmış, akıllarda yer eden bu çarpıcı ve ilkeli reklamcılık anlayışına başka hangi isimlerin dahil olacağı merak konusu olmuştu. Şimdi de Dolce & Gabbana’nın fark yaratan tanıtım anlayışına üye olması, makyaj malzemeleri üzerinden ifade edilebilecek pek çok farklı vizyoner görüşün de mevcut olduğunu ispatlamış oldu.