Dijitalleşen Enerjinin Yıldızı Reengen,”Faradai” Olarak Londra’ya Açılıyor

Enerji sektörünü internet sistemlerine dayanan objeler ve yapay zeka yazılımları ile tamamen dijitalleştirmeyi hedefleyen Reengen firması, yurt dışında yoluna “Faradai” ismiyle yolune devam edecek.

Her Geçen Gün Artan Yurtdışı Açılımları

İlk defa karşımıza 2013 yılında bulut tabanlı enerji yönetim platformu olarak çıkan Reengen, 2019 Eylül’ünde ikinci yatırım turunu tamamlamış ve yurt dışı açılımları için yeni bir marka oluşumuna hazırlandığını duyurmuştu.

Enerji sektörünü dijitalleştirme hedefiyle yola çıkan ve Londra’da ofis açan Reengen, şirketin yurt dışı planlarının duyurulduğu canlı yayında artık uluslararası pazarlara “Faradai” adıyla açılacağını müjdeledi.

Yurtdışı operasyononel çalışmalarının tamamını Faradai adıyla açtığı yeni Londra ofisine taşımış olan firma, EMEA bölgesinde şu an için 100’den fazla kurumsal müşteriye sahip olmasının yanında şimdiden İngiltere’de birçok kurumsal firmayla anlaşmalarını netleştirmiş durumda.

Dijitalleşen Enerjinin Yükselen İsmi

Reengen adıyla 2021 yılının daha  ilk çeyreğinde Fas, Rusya, Azerbaycan, Ekvador, Peru ve Kolombiya’ya hizmet vermeye başlamış olan firmanın Faradai kolunun Kurucu Ortağı ve CEO’su Şahin Çağlayan, küresel liderliğin hızlı aksiyon alma gerektiren bir hedef olduğunu ve Faradai’nin bu fikirle ortaya çıktığını belirtiyor. İki oluşumun hizmet kanalları benzer olsa da her pazarın ve sektörün ihtiyacının farklılığı nedeniyle ürünlerin bölgesel şekilde optimize edildiği belirtilirken, temel hedeflerden birinin kaliteyi de eş zamanda şekilde korumak olduğu ekleniyor. Genişlemeye dair açıklama yapan Çağlayan, İngiltere dışında Batı Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu’da bazı hedef pazarlarının olduğunu paylaşmış bulunuyor.

2013 yılında Şahin Çağlayan, Burak Sefer ve Utku Simitli önderliğinde hayata geçirilen Reengen’in güncel olarak müşterileri arasında Shell, İpragaz, İKEA, İBB, Heineken, Pepsico, Vodafone, Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, ve Yemeksepeti gibi her biri kendi sektörünün liderleri arasında sayılan önemli markaların yer aldığını eklemek de fayda olacaktır.

 

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.