Değişen Evcil Hayvan Franchise’ı Yaklaşımları ve Sektöre Damga Vuran Dogtopia Liderliği

Güncel olarak Kuzey Amerika’da 150’den fazla aktif merkezi bulunan köpek gündüz bakım markası Dogtopia, franchise uzmanlarından aldığı destekle Teksas’ta 15 yeni konumla büyümeyi planlıyor. Üç yeni franchise sahibi ile imzalanan anlaşmalar doğrultusunda belirlenen konumlar arasında San Antonio, Houston ve Corpus Christi bulunuyor.

Deneyimle Büyüme İçin İş Birliğinin Önemi

Köpeklerin hem hareketlilik destekli şekilde sağlığını korumak hem de güvenli şekilde sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla kurulan köpek gündüz bakım hizmeti franchise’ı Dogtopia, sektörün önde gelen otelcilik markalarından bazıları için büyük projeler geliştirme deneyimi bulunan seri yatırımcı Deven Bhakta öndeliğinde San Antonio ve Corpus Christi’de büyümeyi hedefliyor. Corpus Christi’de 1 ve San Antonio’da 7 olan lokasyon sayısı toplamda 15 yeni merkezle artıyor. Houston’a açılacak olan yeni lokasyonların yönetimini ise anlaşmaya dahil olan franchise sahipleri Amber Woods ve Cody Lovins üstleniyor.

Dogtopia ile portföyünü ve işletmelerini çeşitlendirmekten, böylece yalnızca istihdam yaratmakla kalmayıp evcil hayvan sahiplerine ve onların dört ayaklı dostlarına yardımcı olmak için markanın Houston bölgesindeki varlığını genişletmekten heyecan duyduğunu belirten Lovins, ‘’Oldukça dinamik ve gelecekteki pazar potansiyeli yüksek’’ diyerek tanımladığı Dogtopia’ya bol miktarda franchising deneyimi getirmeye hazırlanıyor.

Pandemiyle Birlikte Evcil Hayvan Franchiselarına Bakış Değişiyor

Açık hava oyun ortamları, eklem sağlığı için güvenli kauçuk koşu zeminleri, evcil hayvan ailelerine kamera ile gözlem yapma imkanı gibi hem hayvan sağlığı hem müşteri memnuniyetine yönelik pek çok hizmet detayına sahip olan Dogtopia merkezleri sıradan bir gündüz bakım evinden öte, salgın döneminde evcil hayvan sağlığını koruma ve desteklemede de büyük vaatlere sahip.

Dogtopia’nın Franchise Geliştirme Başkan Yardımcısı Alex Samios, Kuzey Amerika’daki her evcil hayvan franchise’ını geride bırakmayı başararak liderliği alan Dogtopia’nın lider franchise alanlarını kendi hizmet sahalarına çekmesinden heyecan duyduklarını açıklarken, deneyimli ve çok birimli franchise alanların artık evcil hayvan endüstrisini Covid-19 itibariyle daha çok ciddiye aldıklarını, alışılan deneyimli liderliğe, desteğe ve sistemlere sahip bir markaya olan ihtiyacın açıkça fark edildiğini ifade ediyor.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.