Coldwell Banker İle Kazanmak!

Gayrimenkul danışmanlığı dendiğinde dünya çapında akla gelen ilk kurumlardan biri olan Coldwell Banker’ın Türkiye distrübütörü Gökhan Taş, bize sektördeki yükseliş hikayesinden ve çalışma sisteminden bahsetti.

Firmanız Ülkemizde önde gelen isimler arasında gayrimenkul danismanlığı alanında franchise vermektesiniz bu konuda kıstaslarınız nelerdir?

Dünyanın en köklü gayrimenkul danışmanlık markası olan Coldwell Banker, 1906 yılından bugüne kadar sektörün öncüsü olan, profesyonellik ve güvenirlik standartlarını belirleyen bir kurum olmuştur. 111 yıllık tarihinde konut, lüks konut ve ticari gayrimenkul danışmanlığı alanlarında aracılık hizmetleri veren ve zaman içinde milyonlarca insanın hayalinin gerçekleşmesine yardımcı olan bir marka haline gelmiştir. Coldwell Banker girişimcilerin küçük sermayelerle büyük işletmeler kurmasını sağlar. Bu nedenle sadece bu işi yapacak insanlarla yola çıkmak isteriz. Asıl önemlisi de bu iş ek bir iş değil, bu iş tek bir iştir. Bizim hissettiğimiz tutkuyu heves ve heyecanı hisseden insanlarla yola çıkıyoruz. Çok dinamik bir sektörün içerisindeyiz. Girişimcimizin kesinlikle gelişime açık olması gerekiyor. ‘Ben her şeyi biliyorum’ felsefesi kesinlikle bu sektöre uymuyor.

Franchiselarınızın yani sıra eğitimler de veriyorsunuz. Bu eğitimlerinizi bize biraz anlatır mısınız?

Gayrimenkul sektörünün kalitesini ve çıtasını yükseltmek, günümüz pazarına uygun, doğru ve kaliteli eğitimler vermekten geçiyor. Biz bu doğrultuda eğitim sistemimizi sürekli güncel tutarak en yeni ve ülkemiz koşullarına uygun en iyi eğitimleri veriyoruz. Bu bağlamda daha önce Milyonerden Milyonere Danışman Eğitimi’ni tüm sektör profesyonellerine açık olarak 7 (İstanbul Anadolu-Avrupa, İzmir, Ankara, Bursa, Gaziantep, Antalya ve Kıbrıs) ayrı ilde verdik. Bu eğitimlere katılanların sayısı 1000 i geçmiştir. Ayrıca Sadece CB Brokerlarına Milyonerden Milyonere Broker eğitimini 3 ayrı ilde verdi ve genel müdürlükte yapılan neredeyse her eğitimde sürekli olarak tecrübe paylaşımları yapılıyor. 11 gün süren Fast Start Başlangıç eğitimimiz her ay 3 hafta boyunca değişik illerde veriliyor. Böylelikle sistemimize yeni profesyoneller katmaya devam ediyoruz.
Sistemimiz içinde olan profesyonellerimize düzenli olarak verdiğimiz bazı eğitimler şunlar:

 • Power Blue Broker/Danışman Eğitimi
 • CB Connect Yeni Broker Eğitimi
 • New Home Proje – Satış Sistemi Eğitimi
 • Ticari Gayrimenkul Eğitimi
 • KENTSEL DÖNÜŞÜM & KAT KARŞILIĞI
 • LÜKS KONUT / LUXURY RESIDENTIAL
 • Kişisel Başarıya Ulaşmak
 • Sokratik Satış Eğitimi
 • Time Activity Planning – Zaman Aktivite Planlaması Eğitimi
 • BUILDING YOUR BUSİNESS ( PAZARLAMANIN 6 P’Sİ & STRATEJİK BÜYÜME )
 • PROFESSIONAL PRESENTATION SKILLS – PROFESYONEL SUNUM BECERİLERİ
 • Müşteri Odaklı Hizmet+Blue Assist +Blue Tech
 • İLERİ BROKER EĞİTİMİ (REAL ESTATE SALES MANAGEMENT)

Bunların haricinde Yenilenen Franchise Geliştirme ve Eğitim Dept. Desteği 2018 itibari ile yepyeni 18 yeni eğitime başlamayı planlıyoruz.

110 yıllık bir deneyimden bahsediliyor. Bu deneyimin Türkiye’ye gelişini anlatır mısınız?

Dünyanın ilk global gayrimenkul danışmanlık markası olan Coldwell Banker, uluslararası deneyimini Türkiye’ye de taşıdı. Türkiye’de gayrimenkul sektörünün en başarılı isimlerinden biri olan Dr. Gökhan Taş tarafından 2013 yılında Coldwell Banker’ın Türkiye Master Franchise hakları alındı. Coldwell Banker Türkiye’nin Ülke Başkanlığı görevini yürütmekte olan Dr. Gökhan Taş önderliğinde gayrimenkul ve franchising satışı konusunda uzman bir kadro kuruldu. Coldwell Banker, bu güçlü yapılanmanın ardından Türkiye’de hızla büyümeye başladı. Coldwell Banker, 111 yılı aşkın tecrübesiyle, sektörün gereklilikleri konusunda kurallar ve standartlar belirleyerek elde ettiği sonuçlarla, rekabetin üst sınırlarını belirleyen bir marka konumundadır. Coldwell Banker’ ın rekabet anlayışı, iyi rakiplerin yer aldığı bir sektörde mükemmel hizmet vermek ve hep daha iyisini başarmaktır.

Gayrimenkul danışmanlığında kullandığınız sistemi anlatır mısınız?  

Coldwell Banker Türkiye, gayrimenkul sektöründe ilk kez danışmanların, kazandıkları hizmet bedelinin tamamını alabilecekleri “Pass Paylaşım Sistemi’ni” getirmiştir. Coldwell Banker Pass Paylaşım Sistemi’nde gayrimenkul danışmanları aylık sabit ücret ve masa ücreti ödemeden, kademeli artan paylaşım ve 0’e kadar gelir paylaşımı olanakları ile çalışabilirler. Bununla beraber danışmanlarımıza teknolojinin en son imkanlarını destek olarak sunuyor, kendilerini sürekli geliştirebilecekleri ve kazandıkları hizmet bedeli oranlarını arttırabilecekleri en güncel eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Franchise konusunda bu ay seminerler verdiniz. Ağustos ayı içerisinde de seminerleriniz var. Bu seminerler herkese açık mı? İçeriklerinde neler anlatıyorsunuz?

Coldwell Banker franchise seminerleri hedefleri ve hayalleri olan herkese açık ve ücretsizdir. Her hafta Çarşamba günü bizim seminer günümüz. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında ayrı ayrı olmak üzere, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa illerinde de düzenli olarak girişimci adaylarımızla bir araya geliyoruz. Franchise seminerlerimizde öncelikle sektör dışından gelen girişimciler için, neden bu sektörde franchise tercih etmeleri gerektiğini anlatıyoruz. (stok maliyeti yok, personel maliyeti yok, cari hesap maliyeti yok, alacak riski yok, büyük bir pazar… vb.) Sonrasında 1906 yılında kurulmuş olan ilklerin markası Coldwell Banker Global’in dünyadaki konumunu, diğer rakip markalarla arasındaki farklarını, Coldwell Banker Türkiye’nin, 4 yıl gibi kısa bir sürede rakiplerinin 14 yılda geldiği noktaya nasıl ulaştığını, Coldwell Banker Broker’ı oldukları zaman ofise sağladığımız desteklerimizi, eğitimlerimizi, teknolojimizi, kongre ve toplantılarımızı, işbirliklerimizi ve onlara vereceğimiz yol haritasını anlatıyoruz. İşin içinden gelen bir marka olduğumuz için, bu işi nasıl daha iyi yapabileceklerine yönelik rehberliğimizi paylaşıyoruz.

Doktorluktan vazgeçerek ani bir değişimle girişimciliğe el attınız ve büyük bir başarı elde ettiniz. Bunun hikayesini bir de sizden dinleyebilir miyiz?

1974 yılı doğumluyum. Gata Tıp Fakültesi’nde başladığım eğitimimi Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladım. 2006 yılında gayrimenkul sektörüne girdim. 7 yıl boyunca uluslararası bir markanın franchise ofisi ile İstanbul’da hizmet verdim. Birçok başarılı gayrimenkul danışmanı yetiştirdim. Dünya çapında hizmet ve ciro şampiyonlukları elde ettik. Gayrimenkul Broker’ı olarak elde ettiğim ciroları Türkiye’de bugüne kadar elde eden başka bir Broker olmadı. Nisan 2013 itibariyle Coldwell Banker Türkiye Master Franchise haklarını aldım. Halen ülke başkanı olarak sektörün içerisinde aktif olmaya devam ediyorum.