Anne Eli Lezzetinde Kurabiyeler Alaçatı Ev Kurabiyecisi’nde!

Kapasitesini %100 arttırdı!

Amacımız insanların mutlu anlarına ortak olmak!

1900’lü yıllarda Selanik ve Girit’te başlayan, İstanbul ve İzmir’de gelişen kurabiye kültürü ile Türkiye’nin unlu mamuller sektörüne öncülük eden ve uluslararası trendi yakalayan özel markalarından “Alaçatı Ev Kurabiyecisi” 2011 yılında kurulmuştur. 2011 yılında ailemizin evde yapmaya başladığı kurabiyeler bir müddet sonra paketlenip piyasaya satma aşamalarına gelmiştir. Daha sonra 70 m2’lik küçük bir dükkânda devam eden hikâye olumlu dönüşler, artan talepler sonucunda büyüyerek bugün hala devam eden ve 2000 m2’lik fabrikamızda üretime geçilmiştir.

Üretimine ev mutfağında başlayan, bu kültürü kaybetmeden modern teknolojik sistemin geliştirilmesiyle kapasitesini %100 arttıran firmamız, daha da büyüyüp gelişerek kurumsal bir kimliğe sahip bir gıda işletmesi haline gelmiştir. Alaçatı ev kurabiyecisi ürünlerinde katkı ve koruyucu madde kullanılmamaktadır. Bu durumdan dolayı firmamıza karşı kısa sürede müşterilerimizde güven oluşarak firmamızın daha hızlı gelişimine katkı sağlamıştır.

Alaçatı Ev Kurabiyecisi olarak tüm Türkiye’de birçok ulusal ve zincir markette hizmet vermekteyiz. Üretimimizde anne eli lezzetini sağlamak adına %95 bayan çalışanlar hizmet vermektedir.

Firmamız; Dubai, Katar, Amerika, Kanada, KKTC ve Almanya gibi ülkelere ihracat yapmaktadır. Yurtdışı pazarı için de çeşitli AR-GE çalışmaları yapan firmamız ihracat uzmanları ile çalışmaktadır.

Firmamızın misyonu, yaşam şartlarındaki değişikliğin farkında olarak, tüketicilerimize sağlıklı, katkı maddesiz, lezzetli ve gönül rahatlığı ile tüketebilecekleri ürünler sunmaktır. Sektörümüzde kaliteden ödün vermeden standart seviyemizi koruyup fakat bunu bir üst seviyeye taşımak için gerekli tüm çabayı göstererek, insanların mutlu anlarına Alaçatı Ev Kurabiyeleriyle bir nebze olsun ortak olmaktır.

Firmamızın vizyonu, üretim ve yönetimde profesyonel kadrolarla, gıda sektöründe unlu mamuller alanında başarılı bir firma olmaktır.

Firmamız, ISO 9001, ISO 22000 ve HACCP belgelerine sahiptir. Bu belgelerin denetimi düzenli olarak yapılmaktadır. Ayrıca tedarikçisi olduğu tüm müşteriler tarafından da denetlenmektedir.

Firmamızda HACCP ve kalite sistemlerinin uygulanmasından, en kaliteli ürünlerin üretilmesini sağlayan gıda mühendisi ve gıda teknikerlerimiz çalışmaktadır.

Alaçatı Kurabiyecisi, 2019 yılında da hayatına yeni ürünlerle, yeni ambalajlarla, yeni yatırımlarla ve yine adından söz ettirecek kalitede ürünlerle büyüyerek ilerlemeyi hedef etmektedir.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.