ADA ESİNTİSİ TÜRKİYE’Yİ SARIYOR

Madam’ın Kahvesi nasıl kuruldu bize biraz hikayenizi anlatabilir misiniz?

Madam’ın Kahvesi, Çanakkale’nin en güzel tatil destilasyonlarından biri olan Bozcaada’nın Rum Mahellesi’nde, 2018 yılında kuruldu. Kurulduğu ilk günden itibaren de kahveleriyle yoğun ilgi gördü. O kadar ki Bozcaada’nın bir markası haline geldi. Şimdi hedefimiz şehirlerde Bozcaada’nın diğer lezzetlerini de tanıtacağımız ada esintili, lezzetli dükkanlar açmak.

Kahve çeşitleriniz ile diğer kahve markalarının arasından hayli öne çıkıyorsunuz. Özellikle de Ada Esintisi kahvenizle… Lezzet sırrınız nedir?

Evet, Ada Esintisi kahvemiz çok sevildi. Bu yönde ciddi talepler alıyoruz. Sırrı kaliteli kahve çekirdekleri ve doğal aromalar kullanmak. Herkesin tatmasını tavsiye ederiz.

Yeni şubenizin hazırlıklarını tamamladığınızı biliyoruz. Yeni şube hakkında bize biraz bilgi verir misiniz?

Yeni şubemizin hazırlıkları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Çok güzel ve içimize sinen bir şube oldu. Hazırladığımız şey sadece şube değil bir model aslında. Adayı yansıtan, şehirlerde de oluşturmak istediğimiz konsept dükkan modelimiz… Yatırımcı adaylarımızı orada ağırlamayı planlıyoruz. Kendilerine de şubemizi görmeden yatırım yapmamalarını tavsiye ederiz…

2019’da küçük metrekareli konseptler çok revaçta. Sizin buna uygun bir konseptiniz var mı?

Evet, var. Franchise için farklı konseptlerimiz bulunuyor. Birincisi 15 metrekare Madam’ın Kahvesi kiosklarımız. Anahtar teslim fırsatlarla yatırımcıları bekliyor. İkincisi ise 50 metrekareden 500 metrekareye kadar farklılaşabilen butik kahve & kahvaltı dükkanları.

Franchise şartlarınız nelerdir?

Şu aşamada çok karlı franchise koşullarımız var. Öncelikle franchise adaylarımızdan isim hakkı ve kar payı istemiyoruz. Bu da yatırımcılarımıza daha ilk adımdan karlılık sağlıyor. Şubelerimizden şu an sadece üretimimizden aldıkları ürünlerin bedellerini talep ediyoruz.

Franchise için hedef bölgeniz var mı?

Yurtiçinde ve yurtdışında işinin başında duracağına inandığımız yatırımcılarla görüşmelerimiz devam diyor. Tabii ki yeni yatırımcılara da açığız. Yeni konseptlerimiz ile yatırım planlayan girişimcilerimizi Bozcaada Madam’ın Kahvesi ailesine dahil olmaya bekliyoruz.

Franchise Market Türkiye
Üç ayda bir basılarak kitabevlerinden sanayi odalarına, beş yıldızlı otellerden havalimanlarına kadar birçok noktaya ulaşıyor. Hazırladığımız kaliteli, zengin içeriklerle ve ortak platformda buluşturduğumuz markalar, tedarikçiler ve yatırımcılarla franchise sektörüne hız veren ve ileriye taşıyan katma değerler yaratıyoruz ve daha fazlasını yaratmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.